פרשה חדשה נחשפה היום במשטרת ישראל: שני שוטרי סיור מתחנת מעלה אדומים נעצרו היום בחשד שנהגו להגיע לבתיהם של אזרחים תמימים, חייבי הוצאה לפועל, וגנבו מהם כסף וציוד רבים באמתלה שבאו לגבות את חוב ההוצאה לפועל.

השניים חברו אחד לשני לפני כשנה וחצי. לפי חשדות ראשוניים, שעדיין לא אומתו, השניים קיבלו שוחד של אלפי שקלים מקבלן הוצאה לפועל ועשו כמעט הכול כדי לסייע לאותו קבלן לקבל רכוש מעוקל של חייבים.

הם חשודים שאילצו בכוח, כלומר הכו אזרחים חייבים והכריחו אותם להעביר לידי הקבלן, כשהם לובשים מדים. השניים ניצלו את הגישה שלהם למאגרי מידע ממוחשבים של המשטרה, והעבירו מידע אישי על אותם חייבים לקבלן.

אחד הדברים היותר מקוממים שהם נאשמים בהם קרה עם תושבי מזרח ירושלים. לשם אנשי הקבלן לא רצו להגיע כדי לפנות רכוש, אז השוטרים זימנו אותם ל"שיחות בירור" בתחנת המשטרה. כאשר החייבים הגיעו, השוטרים ניצלו את ההזדמנות, לקחו את המכוניות שלהם והעבירו אותן לידי הקבלן.

על פי החשד, בכמה מקרים בהם השתתפו השניים בפשיטות על בתים, הם גנבו כסף מזומן מאותם חייבים. בהקשר הזה יש לזכור, שבעת פשיטות של ההוצאה לפועל תפקידם של שוטרים הוא אך ורק לפקח על הפעולה- ובשום אופן לא לקחת בה חלק.

החקירה בעניינם נמשכת כבר מספר חודשים, ועל פי החשד - עשרות נפלו קורבן לפח של השני השוטרים הללו.