מי מנסה להצית גני ילדים בבאר יעקב? הלילה עלה באש מבנה ארעי ששימש גן ילדים במתחם של שישה גנים במועצה המקומית, שריפה שנייה של גן ילדים ביישוב בתוך 10 ימים. מכבי האש ומשטרת ישראל הודיעו כי אותרה פריצה בגן, והתגלו שני מוקדי הצתה בזדון. המשטרה פתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החקירה מתנהלת בתחנת רמלה של המשטרה בפיקודו של סגן ניצב שלומי שגיא, בשיתוף כיבוי אש איילון. ממשטרת מרחב שפלה נמסר כי "קיים חשד להצתה. חקירת האירוע נמשכת טרם נעצרו חשודים".

"לא נתנו לנו להיכנס לגן השרוף, אבל העברנו בטלפונים תמונות שלו", סיפרה עדי ברק-סובול, אם לילד בגן. "כשראיתי את הגן ומצבו - סמרו שערותיי, הזדעזעזתי. המחשבה שזה היה יכול להתלקח עם הילדים בפנים לא מניחה לי לרגע"

 

מתחם ששת הגנים (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
מתחם ששת הגנים | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

ההצתות הן רק אחת הבעיות שמטרידות את מנוחת ההורים. שני הגנים שנשרפו, ברחוב אהוד מנור ובשדרות האלונים, הם מבנים זמניים. אשכול הגנים ממוקם בשולי אתר בנייה, שבו חוטי חשמל קרובים לגדרות התיל, ובו לדברי ההורים קיימים מספר ליקויים בטיחותיים. חקירת השריפה בגן ברחוב אהוד מנור לפני 10 ימים התמקדה תחילה בחשד להצתה, אך ככל הנראה הכיוון המרכזי כעת הוא קצר חשמלי שגרם לדליקה.

למרות זאת, השריפה שפרצה בגן הילדים בשדרות האלונים הלילה ככל הנראה נגרמה מהצתה בזדון ולא בשל תקלה בטיחותית. "ככל הנראה לא מדובר בדליקה כתוצאה מקצר חשמלי, אלא בהצתה", נמסר בתגובה מהמועצה המקומית באר יעקב.

מפגעי בטיחות בקרבת הגן (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
מפגעי בטיחות בקרבת הגן | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"היום לפנות בוקר נשרף הגן שליד הגן של הבת שלי", סיפרה קטיה, אם מבאר יעקב. "עכשיו בכל גן ילדים יש בין 60 ל-70 ילד. אנחנו מכונסים בוועדי ההורים עם הנהלת הגנים ומתכננים את הצעדים הלאה. דוח של יועץ בטיחות מטעם המועצה הצביע על ליקויים מסכני חיים כמו קטיעת אצבעות וסכנת התחשמלות בגנים האלה, שנפתחו רק שלושה ימים לפני תחילת שנת הלימודים".

הגן שעלה באש לפני 10 ימים (צילום: חדשות 2)
הגן שעלה באש לפני 10 ימים | צילום: חדשות 2

לדברי האם המודאגת, "המועצה המשיכה להתעלם מההורים ומוועדי הגנים. ראש המועצה נבחר לקדנציה נוספת והדברים עכשיו בכלל לא זזים". ארז, אב לילדה בגן שנשרף לפני 10 ימים, סיפר כי מדובר בשורה של ליקויים שההורים התריעו עליהם במשך זמן רב. "אני מפחד לשים את הילדה בגן, זה בלתי נסבל", אמר.

ההורים מנסים לארגן עוד הערב הפגנה במחאה על הליקויים הבטיחותיים בגנים.

מהמועצה המקומית באר יעקב נמסר כי "לכל הגנים יש אישורי בטיחות של חשמלאי מוסמך ויועץ בטיחות שחתם על האישורים. באשר לסיבת ההצתה, אנו לא חושדים בגורמים פוליטיים. אין לנו שום מושג מי ביקש להצית את גן הילדים ואנו סומכים על המשטרה שתסיים את בדיקתה".