החשד: נטלו סם רעיל (צילום: חדשות2)
צעירה הותקפה בחומצה | צילום: חדשות2

פחות מחודש לאחר שתושב נצרת שפך חומצה על פניה של נערה בת 15 שסירבה להתחתן איתו, שוב מקרה דומה - הפעם בקריית אונו: נער בן 17 שפך הערב חומצה על פניה של אחותו, צעירה בת 21, שפונתה לבית החולים במצב קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי התקיפה ארעה סמוך לשעה שמונה בערב, בקניון בעיר. מסיבה שאינה ידועה תקף הנער את אחותו, שנפגעה בפניה ובגופה. פרמדיקים של מד"א מרחב ירקון העניקו לצעירה טיפול ראשוני ופינו אותה לבית החולים במצב קל.

שני האחים הם תושבי אור יהודה. במשטרה אומרים כי ייתכן והשניים שרויים בסכסוך מתמשך, שככל הנראה היה הרקע למעשה, אך נסיבות התקיפה עדיין נחקרות. החשוד נמלט מהמקום לאחר התקיפה והמשטרה עורכת סריקות אחריו.

אתמול: כתב אישום נגד שופכי החומצה מנצרת

ארכיון (צילום: חדשות 2)
הנערה מנצרת שהותקפה בחומצה | צילום: חדשות 2

פרשת תקיפת הנערה בחומצה בנצרת הגיעה אתמול לפתחו של בית המשפט המחוזי בעיר עם הגשת כתב האישום על ידי הפרקליטות. כחודש לאחר שתושב נצרת, בן 52, נעצר בחשד לביצוע המעשה, הוא הועמד לדין יחד עם אחיינו בגין ביצוע שורת עבירות מין, ובהן אונס הצעירה. הנאשם המבוגר יותר הועמד לדין גם באשמת חבלה בכוונה מחמירה.

מרבית פרטי כתב האישום נאסרו לפרסום בשל חומרת המקרה, רגישותו, וגילם של המעורבים. עם זאת, השתלשלות האירוע נחשפה במלואה - שני הנאשמים, קרובי משפחה אחד של השני ושל הנערה ונהגו לבצע בה עבירות מין במשך תקופה ארוכה. בשלב מסוים ביקש הנאשם המבוגר להינשא לנערה בת ה-15, אך משפחתה סירבה לסידור כזה.

במהלך חודש פברואר, או מעט לפני כן, נודע לנאשם המבוגר כי הנערה עומדת להנשא לגבר אחר, והבין כי מהלך זה עשוי להרחיק ממנו את הנערה. ב-18 בפברואר הוא החליט לעשות מעשה - ודפק על חלון חדרה, סמוך לשעה 23:30. כשפתחה את החלון, הוא תקף אותה בחומצה הידרוכלורית ונמלט מהמקום. "בעקבות מעשי הנאשם נגרם למתלוננת נזק בלתי הפיך בשתי עיניה", צוין במסמך.