מונית עם סרט משטרה (צילום: חדשות 2)
מונית. ארכיון | צילום: חדשות 2

נופשים ומשתכרים: שלושה נערים בני 14 עד 15 מנשר הזמינו מונית סמוך לשעה 2:20 הלילה. כשהגיעה המונית הם עלו על הרכב, כשהם שיכורים, ותקפו את הנהג בן ה-64 מקריית מוצקין.

השלושה הורידו את הנהג מהרכב תוך שימוש באלימות, נסעו כ-200 מטרים, התנגשו בעמוד ונטשו את המונית. הנהג לא נזקק לטיפול רפואי. משטרת זבולון פתחה בחקירת האירוע ובסריקות אחר הנערים החשודים.

יו"ר איגוד נהגי המוניות, יהודה בר אור, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי בכל שנה עם פתיחת החופש הגדול - הנהגים מתמודדים עם גל האלימות. "בחופש הגדול כל שנה אנחנו נתקעים בבעיה הזאת. כל פעם יש לנו בעיה כזאת, ככל שאנו מתקרבים לחופש הגדול יש יותר תקיפות".

"אנחנו נמצאים בענף פרוץ. אין לנו שום הגנה. נהג מונית על פי החוק חייב לקחת כל אחד. אנחנו תמיד מבקשים מכל ראשי הממשלות ושרי האוצר והתחבורה שיתנו לנו הגנה. האסון הבא פשוט דופק בדלת. וזה רק מחמיר בכל שנה. ביקשנו מצלמות בתוך האוטו, או שיהיה כפתור חירום למשטרה. צריך לטפל בזה, זו לא פרנסה, זה חיים", הוסיף בר אור. 

שני אברכים מירושלים תקפו ושדדו נהג מונית

שני תלמידים מישיבת "אור שמח" בירושלים נעצרו בסוף השבוע שעבר באשמת ביצוע שוד אלים - כך פרסם אז האתר "חרדים". בכתב אישום מהיר שהוגש נגדם ביום שישי האחרון, הם הואשמו כי הכו נהג מונית באמצעות אבן, ושדדו את כספו. העצורים הם אזרח ארה"ב ואזרח ישראלי-אמריקני, אחד מהם לומד בישיבה רק כחודש.

השניים, בני 18 ו-20, הואשמו בשוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע. המשטרה מציינת כי בידיה ראיות להוכחת האישומים המיוחסים להם.

החשוד בדקירה נמלט - ונעצר (צילום: חדשות 2)
נהגי המוניות חשופים לסכנה | צילום: חדשות 2

"הנאשמים עצרו מונית מסוג סקודה, בה נהג סעיד עאבד, וביקשו ממנו להגיע למעלות דפנה", מתואר בבקשה להארכת מעצר שהגישה הפרקליטות. "כשעצר הנהג את המונית, הכה אותו ג' כמה פעמים בראשו באמצעות האבן שהייתה ברשותו. א' לקח את הכסף שהיה במונית, ושניהם נמלטו".

סנגורו של אחד מהנאשמים אמר כי מרשו לא מכחיש את העובדות. "הדברים ככל הנראה נעשו, יש ראיות לכך", אמר. "המעשה לא נובע ממניע כספי, אלא ממשחק גבריות טיפשי של ילדים מתבגרים".

קטטת שיכורים ברחובות הובילה לדריסה למוות

בקטטה בין שתי חבורות באזור התעשייה ברחובות במהלך סוף השבוע, נהרג טיגאסי ביינסין בן ה-24 מפגיעת רכב, לאחר שנלחם שעות רבות על חייו. וצעיר נוסף נפגע בינוני ממכה שקיבל בראשו. כעשרה נוספים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים קפלן ברחובות.

הנהג הדורס נתפס, נחקר והודה בביצוע הדריסה. שמונה מעורבים נוספים בקטטה נעצרו. "הרקע לאירוע היה סכסוך בין חבורות נערים שיכורים לבין בעלי מוסך באזור התעשייה ברחובות", אמרו במשטרה. 

לדברי המשטרה, הצעירים היו שיכורים והחלו ועד מהרה התפתחה תגרה בין המעורבים. בשלב מסויים לקח העובד במוסך את אחד הרכבים שנתגלה מאוחר יותר כרכב גנוב, ופתח בנסיעה לעבר חבורת השיכורים. הם החלו לנוס על נפשם, אולם ביינסין לא הצליח לברוח והוא נדרס ונפצע אנוש. מאוחר יותר כאמור מת מפצעיו.