חשד להטרדה מינית בבית החולים הדסה (צילום: רויטרס)
חשד להטרדה מינית בביה"ח הדסה | צילום: רויטרס

חשד להטרדה מינית בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים: אישה שטופלה במחלקת כירורגיית פה ולסת, טוענת שהרופא שטיפל בה נגע בחזהּ בזמן בדיקה לפני טיפול, לדבריה - לעיני בעלה, ובזמן שהרדים אותה. היא פנתה במכתב תלונה למשרד הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תוך כדי הבדיקה הרופא נשען לי על החזה עם המרפקים שלו, נגע בי עם האצבע באופן ישיר ובוטה בחזה וכל זאת לעיני בעלי. במהלך כל הטיפול הוא קרא לי בשמות חיבה כגון 'מתוקה' ו'חמודה'. הוא ליטף לי את הראש ואת הזרוע", סיפרה במכתב התלונה שכתבה, שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט.

לטענתה, לאחר מכן הוא ביצע לה עקירה כירורגית של שן בינה ותוך כדי ההכנה לביצוע הכירורגיה, בזמן שהרדים אותה הוא נגע לה ישירות בחזה מעל הבגד שלבשה, מספר פעמים. "מעשה זה, מעבר לחומרתו המוסרית הקשה, אשר גרמה לי תחושת השפלה איומה, חמורה כפליים באשר נעשתה על ידי גורם טיפולי מקצועי המנצל את תפקידו לביצוע", ציינה בתלונתה. "מעשהו מהווה עבירה פלילית של מעשה מגונה, אשר ראוי שייתן עליה את הדין".

"התנהג באופן משפיל ונבזי"

המתלוננת הדגישה כי "מיותר לציין שאם הרופא הרשה לעצמו להתנהג באופן כה נבזי ומשפיל בעוד בעלי נוכח באותו החדר ממש, אין לתאר מה עוד התרחש ועלול להמשיך להתרחש למטופלים אחרים באותו החדר".

עו"ד יאיר נהוראי (צילום: חדשות 2)
עו"ד יאיר נהוראי | צילום: חדשות 2

לסיכום הבהירה כי היא מצפה שמעשה זה יטופל בהתאם לחומרתו: "אם לא אשמע שננקטו הצעדים החיוניים לשם ווידוא שמעשים מעין אלו לא יישנו, איאלץ, וזו אף תהיה מחויבותי המוסרית, לפנות לרשויות החוק בעניין פלילי זה. כולי תקווה שעניין זה, לאור חומרתו הרבה, יקבל את תשומת הלב אליו הוא ראוי".

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה כי "הנושא בטיפול משטרת ישראל ואנו ממתינים לקבלת תוצאות החקירה". פרקליטה עורך הדין יאיר נהוראי מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט כי "בשלב הזה אנו נותנים למשטרה לבצע את עבודתה".