המעבדה שנחשפה בחדר המלון, אמש
המעבדה שנחשפה בחדר המלון, אמש | צילום: ימ"ר ש"י

נא לא להפריע, מגדלים סמים בחדר: חשיפה של מעבדות הידרו לגידול קנאביס בבתים פרטיים הן עניין די שגרתי עבור בלשי המשטרה, אלא שאמש (ד') נדהמו השוטרים לגלות מעבדה כזו בחדר בית מלון בירושלים והופתעו למצוא כי מי שהפעיל אותה היה גבר בן 72.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש התקבל בתחנת המשטרה של מחוז ש"י מידע, שלפיו פועלת מעבדת סמים באחד החדרים במלון "דיפלומט" בבירה. כשבלשי המרחב הגיעו למקום ועלו לחדר שבו על פי החשד הייתה המעבדה, פתח להם את הדלת החשוד בן ה-72.

בחיפוש בחדר המלון נמצאה מעבדת סמים מתקדמת עם אמצעי גידול שונים. במעבדה גודלו שתילי מריחואנה ובסך הכל נתפסו בה 21 שתילים ומנות סמים מוכנות למכירה. כשהחשוד נשאל למי מיועדים כמויות הסמים הגדולות השיב כי הן מיועדות לשימוש אישי.

כמות הסמים שנתפסה - "כמו לעדר של פילים"

רפ"ק אריק מרדכי מימ"ר ש"י סיפר לחדשות 2 online כי הבלשים שהגיעו לזירה נדהמו לא רק מגילו של החשוד, אלא מכמות הסמים העצומה שנתפסה במקום: "לא ציפינו לכמות כזאת גדולה. כל הקירות בחדר היו מצופים בנייר כסף לבידוד, והיו בו גם מנורות פלורסנט שפוזרו ו-21 עציצים גדולים של קנאביס".

החשוד טען שהסמים נועדו לשימוש אישי
החשוד טען שהסמים נועדו לשימוש אישי | צילום: ימ"ר ש"י"החשוד טען שהכל נועד לצורך לשיכוך הכאבים שלו, אבל זה נראה כאילו אפשר לשכך כאבים של עדר פילים עם מה שהיה לו שם", הוסיף רפ"ק מרדכי. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, שאין זו הפעם הראשונה שבה הוא נעצר בחשד לגידול סמים.

מעבדת סמים נחשפה בעליית הגג

באירוע אחר של חשיפת מעבדת סמים בדירה בראשון לציון נתפסה, במהלך פעילות של היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית, מעבדה לגידול סמי הידרו. בעליית הגג, שגודלה כ-40 מטר, נתפסו עשרות שתילים החשודים כשתילי קנאביס.

בעלי הדירה, זוג בשנות ה-50 לחייהם, נעצרו בחשד לעבירות גידול וייצור סמים, אספקת סמים וקשירת קשר לפשע. הם יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר.