כבר יותר משלוש שנים שראש מחלקת החינוך במועצה המקומית בכפר קאבול סובל מירי מאסיבי לעבר ביתו, השלכת בקבוקי תבערה, מטענים מאולתרים ואפילו רימונים שנגנבו מבסיסי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם הלילה ניזאר עיד ובני משפחתו ספגו את הפעולות האלימות. בתיעוד של מצלמות האבטחה שהוצבו מחוץ לביתו ניתן לראות את רעולי הפנים מגיעים למתחם הבית המשפחתי כשהם זורקים בקבוקי תבערה שאמנם לא פגעו בבני משפחת עיד, אבל גרמו נזק לרכבי המשפחה שחנו במקום. "נמאס לנו כבר מההתעללות הזאת", אמר עיד לחדשות 2 Online. "זה ככה כבר מספר שנים ועד היום אין כתב אישום שהוגש נגד מישהו שמטרתו לפגוע בי ובבני משפחתי".

עיד חושד שהרקע למתקפה נגדו היא סכסוך משפחתי. "ידוע לי שלפני שלוש שנים, במהלך סכסוך בין אחי לבין בן דוד שלי, אחי שהוא איש חינוך לשעבר רצח את הבן-דוד", סיפר עיד. "אבל אחי נשפט ודינו נגזר, אני לא יודע עד היום מה הם רוצים ממני ומהמשפחה שלי. במדינת ישראל יש חוק, אבל ההתקפות האלו שנמשכות שנים, זה קורה רק במדינות של משטרים אפלים כמו סוריה".

עד היום נורו יותר מ-400 כדורים לעבר בית המשפחה, ולמרות העובדה שהמשפחה הציבה מצלמות אבטחה כדי להרתיע את העבריינים, דבר לא השתנה. עיד טוען שלאחר שהתקשר למשטרה, הגיעה ניידת סיור למקום, שוטרים החלו לחקור את האירוע אבל איש לא נעצר. "אם זה היה קורה בתל אביב או במקום מרכזי אחר, היחס של שלטונות החוק היה דומה?", תהה עיד. "כל העניין הוא להשיג מידע מודיעיני. אפשר להגיע למבצעים, למנוע ממני ומבני משפחתי ומהשכנים שלי את עוגמת הנפש ואת חוסר הביטחון. אני מקווה שזה יקרה בימים הקרובים, לפני שיגיע אסון. מי יודע במי יפגע הכדור הבא".

בכפר קאבול, ובכלל במגזר, מדברים על חוסר אונים של שלטונות החוק בעניין הנשק הבלתי חוקי. למרות המבצעים שהמשטרה מארגנת נגד אמצעי הלחימה הבלתי חוקיים, אירועים אלימים שכאלו מוכיחים עד כמה משחק החתול-עכבר הזה רחוק מלהיגמר.