דריסה על רקע לאומני? המכללה בצפת
דריסה על רקע לאומני? המכללה בצפת | צילום: מכללה אקדמית צפת, יח"צ

סטודנטית ערבייה, תושבת אחד הכפרים שליד כרמיאל, טוענת הערב שביום חמישי האחרון, כשעברה במעבר חצייה קרוב למעונות הסטודנטים במכללה האקדמית צפת, נדרסה על ידי יהודים בכוונה בשל מוצאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש כשהצעירה, מוסלמית דתייה, חלפה במקום עם צעירה נוספת חילונית. כשהסטודנטית הדתייה חצתה את מעבר החצייה, הגיח הרכב הפוגע, דרס אותה לטענתה וברח מהזירה. הסטודנטים הערבים במכללה טענו כי הם מכירים את הרכב והוא עטור בסטיקרים המזוהים עם חסידי ברסלב.

לאחר המקרה נותרה הצעירה במקומה, מבוהלת, והזעיקה את הוריה שהגיעו מהכפר בו הם מתגוררים ואספו אותה לבית החולים הגליל המערבי בנהריה, שם גם אושפזה. הערב נודע לחדשות 2 באינטרנט שהצעירה הגישה הערב תלונה למשטרה.

גבי מנסור, יו"ר אגודת הסטודנטים הערבים במכללת צפת, הגיב בחריפות למקרה. "זו דריסה על רקע לאומני", הוא אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אי אפשר לפרש את זה אחרת. מדובר ברכב המוכר לסטודנטים הערבים ומסתובב בדרך כלל באזור המעונות. על הרכב מודבקות מדבקות עם סממנים יהודיים דתיים".

"אנחנו מקווים שהמשטרה תמצה את הדין עם אותם אנשים", הוסיף מנסור, "במיוחד כיוון שדרסו וברחו מהמקום. שוחחתי עם הסטודנטית שנשמעת גם כעת מבוהלת ומפוחדת. נשקול את צעדינו על רקע ריבוי מקרי האלימות כלפינו במכללה ובעיר בכלל", הוא סיכם באיום.