במחוז הצפוני של המשטרה שם מתגאים בחודשים האחרונים בפעולות של מציאה ואיסוף של כמויות אדירות של נשק במגזר הערבי. לצד פעולות המשטרה, טוען אביו של בן 12 שנורה למוות בנשק לא חוקי - הרוצחים מסתובבים חופשי, למרות מידע מפליל שהעברתי למשטרה.

יש במגזר הערבי כמויות ירי שלא מביישות יחידה קרבית בצה"ל", לדברי המשטרה שטוענת כי הנשק שימש לחיסול חשבונות ירי בחתונות, יישוב סכסוכי חמולות וכמובן למעשים פליליים. עלות נשק היא לא מאוד גבוהה כך שאפשר לקנות אקדח או תת מקלע ב-9,000 - 20,000 שקל. המשטרה מדווחת שתפסה כמות נשק אדירה: 110 אקדחים, 70 כלי נשק אוטומטי, 50 רימונים ומטעני חבלה.

בשנה שעברה היה נרשמו 557 מקרי ירי במגזר הערבי ונעצרו 600 בני אדם בחשד לשימוש בנשק לא חוקי. רפ"ק אייל הררי מהמחוז הצפוני של המשטרה אמר לחדשות 2 באינטרנט "המשטרה תפעל ביד קשה נגד תופעת האלימות ואמצעי הלחימה הלא חוקיים במגזר הערבי. אנחנו מנסים להיכנס לכל יישוב ולהיות בכל מקום. עם זאת, אנחנו לא יכולים להיות ליד כל אחד אבל אנחנו מנסים לעשות את העבודה שלנו".


איבדתי את בני - והמשטרה לא עשתה דבר

את הדברים האלה שמע גם שחאדה כיאל, אביו של הילד אנף כיאל מהכפר ג'דיידה שנרצח בכניסה לבית המשפחה לפני ארבעה חודשים. בנו היה רק בן 12 כשורה למוות בידי מספר אנשים שהשתמשו בנשק לא חוקי. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר הרב "עם כל הכבד לפעולות המשטרה, בכל מקום שיהיו אמצעי לחימה תהיה יד קלה על ההדק. תופעת הירי במגזר היא בלתי נתפסת. אני את הבן שלי איבדתי ועד כה המשטרה לא עשתה כלום בנידון".

"למרות שאני אמרתי את השמות של מי שרצח את הילד למשטרה והעברתי תמונות של מצלמות אבטחה עדיין הרוצח לא הועמד לדין", אמר כיאל. ההורים חיבקו את התמונות של הבן בסלון ביתם בכפר וקראו למשטרה לעשות מעשה ולעצור את האחראים לרצח.

ממחוז חוף של המשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה השקיעה מאמצים רבים בפענוח הרצח ובמהלך החקירה נעצרו חמישה חשודים ששוחררו בהמשך. חומר החקירה שנאסף עד כה טרם הבשיל לכתב אישום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק