מדינת ישראל חתמה על הסכם עם אסיר עולם שהורשע ברצח, לפיו הוא וחברו יזכו לקבל חנינה עבור מידע על מיקום גופת נעדר. האסיר שבידו המידע טרם העביר אותו לרשות המדינה.

את ההסכם חתמה ראש מחלקת החנינות במשרד המשפטים אמי פלמור, על דעת בכירי הפרקליטות. את המשא ומתן מול שני האסירים, אחד שנידון למאסר עולם בגין רצח, והשני סוחר סמים שנשלח ל-16 שנות מאסר, ביצע פרקליטם עורך הדין בועז קניג מול הגורמים הבכירים ביותר בפרקליטות.

על פי ההסכם שנחתם בין המדינה לאסיר, האסיר מצהיר שבידיו מידע אמין בדבר מיקום גופה. בנוסף הוא מצהיר שהגופה מצוייה בתחום מדינת ישראל, במקום שניתן להגיע אליה. האסיר מתחייב בנוסף למסור מפה שבה מצויין מיקום הגופה, ומצהיר כי לא היה מעורב ברצח של אותו נעדר.

המדינה מבטיחה להעניק חנינה

המדינה מצידה, מתחייבת כי האסיר לא ייחקר על זהות המקור. אם אכן תימצא הגופה במקום אשר ימסור האסיר. היא תפעל למתן חנינה לאסיר ותפעל להעניק חנינה גם לחברו, אסיר אחר, ויבוטל הקנס שהוטל עליו.

מדובר בשלושה אסירים שיושבים בכלא שאטה. שניים מהם חתמו על ההסכם מול המדינה, ואסיר שלישי שיושב על שני מאסרי עולם הוא המקור. אותו מקום, התחייב למסור את המידע לשני האסירים -  אך בינתיים לא סיפק את הסחורה.

במשך יותר מחודש מנהלים עם האסיר משאים ומתנים, אך הגורמים הרלוונטים עדיין מקווים שבכל יום הוא ימסור את המפה. כאשר ימסרו הפרטים יוכלו הצוותים לצאת לדרך, להגיע למקום, למצוא את הגופה ולראות במי מדובר.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "הגברת אמי פלמור פעלה על דעת כל הגורמים הרלוונטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק