הציעה מבחר של למעלה מ-40 נשים (צילום: רויטרס)
האישה נעצרה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

המשטרה בודקת חשד שלפיו שבעה נערים בכיתות ז'-יב' מעיר גדולה בדרום, נדבקו בנגיף ה-HIV שעלול לגרום להתפרצות מחלת האיידס, זאת עקב מגע מיני שקיימו עם פרוצה שככל הנראה חולה במחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה נחשפה בעקבות תלונה שהגישו הורי הנערים במשטרה וגם רשויות הרווחה ומנהלי שלושת בתי הספר שבהם לומדים הנערים עורבו בנושא.

בשעות האחרונות נעצרה האישה על ידי המשטרה והיא נחקרת. גם אם יתברר שאינה חולה באיידס או נושאת את נגיף ה-HIV ולכן לא סיכנה את הנערים בהידבקות, עדיין מדובר בעבירה פלילית מכיוון שחלק מהנערים בני פחות 14.

חשד: סיכן צעירים בהדבקה ב-HIV ביודעין

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

לפני כחודשיים פורסם בחדשות 2 Online כי משטרת זבולון חוקרת תלונה שהגיש צעיר, תושב צפון הארץ, שלפיה קיים עמו צעיר כבן 20 יחסי מין לא מוגנים, וזאת על אף שידע כי הוא נשא HIV. במקביל פנו בתקופה האחרונה מספר צעירים לוועד למלחמה באיידס ודיווחו דברים דומים.

מהוועד למלחמה באיידס נמסר אז כי "מבלי להתייחס לפרטיו של אדם זה או אדם אחר, בוועד למלחמה באיידס התקבלו תלונות ביחס לאדם החי עם HIV שגרם להדבקה מכוונת של אנשים. מרגע קבלת הפניות הפנינו את המידע לגורמים רפואיים רלוונטיים שיכולים לבדוק את אמיתות הטענות, ובמידה והן נכונות, בידיהם הכלים למנוע את המשך התנהגות קיצונית זו".

עוד צוין, כי "במקביל, הצענו לפונים סיוע בהגשת תלונה לגורמי אכיפה יחד עם תמיכה לאורך תהליך הגשת התלונה ולאחריו. חובה לציין כי מדובר במקרה חריג שאין בו כדי להעיד על הקהילה החיובית ל- HIV . רוב רובן של ההדבקות החדשות ב- HIV מתבצעות על ידי אנשים שאינם מודעים לכך שהם נשאי הנגיף, לכן על שני הצדדים המקיימים יחסי מין מוטלת האחריות לדאוג לשים קונדום ובכך להימנע מחשיפה ל-HIV ולמחלות אחרות המועברות במין".