חפץ חשוד התגלה בטיסה בזכות עירנות של נוסע: במטוס של חברה מאוקראינה בנמל התעופה בן גוריון, זיהה אזרח ישראלי נצרה של רימון על המושב שלו. בעקבות מציאת החלק המחשיד, הופעל נוהל חירום על המטוס ותכולת המטוס נבדקה. לאחר עיכוב שארך כשעה, המטוס המריא ליעדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מרשות שדות התעופה נמסר כי המטוס אשר עמד בעמדת חניה והעלה נוסעים לפני טיסה. לאחר שהאזרח זיהה את נצרת הרימון, הוא דיווח לצוות הטיסה והקפטן, אשר עדכנו את צוות הביטחון בנתב"ג . על המטוס היו 143 נוסעים בעת גילוי החפץ.

הצוות הביטחוני של נמל התעופה החל בבדיקה קפדנית של הנוסעים, כבודתם והמטוס כדי לשלול את כל האפשרויות לאירוע פלילי. ברשות שדות התעופה הדגישו כי אין פגיעה בלוח הטיסות היוצאות והנכנסות.

כלב סורק את פנים המטוס
כלב סורק את פנים המטוס | צילום: דוברות רשות שדות התעופה

המטוס המריא ליעדו

עופר לפלר, דובר רשות שדות התעופה, אמר לחדשות 2 כי "הנוסעים הועברו לאולם הטרנזיט לבדיקה מחודשת והמזוודות נפרקו. צוות חבלנים סרק את פנים המטוס ולא מצא שום ממצא חריג".

"מבחינתנו זה אירוע חמור, ולכן נעשות כל הפעולות האפשריות כדי לשלול כל אירוע ביטחוני על הטיסה", הוסיף לפלר, שציין כי להערכתו "בעוד כשעה וחצי המטוס ישוחררו לדרכו". ממשטרת נתב"ג נמסר כי השוטרים והחבלנים של מרחב נתב"ג סיימו את בידוק המטוס, שהוזחר לטובת העלאת הנוסעים.

לאחר בדיקה מקיפה של חבלנים ושל כלבן במטוס, החלו הנוסעים לשוב למטוס. לאחר כשעה המריא המטוס ליעדו. "מערך הביטחון פעל לעילא ולעילא, ועל פי ההנחיות, וכך אפשר את הוצאת המטוס לדרכו במהירות ובביטחון", הצהיר זוהר גפן, מנהל חטיבת הביטחון בנתב"ג. "הקברניט הודה לצוות הביטחון והתפעול על הפעולה המהירה והמקצועית".