ניצול שואה יצחק חנוכה (צילום: חדשות 2)
יצחק חנוכה | צילום: חדשות 2

יצחק חנוכה, ניצול שואה בן 90 מתל אביב, מעולם לא העלה בדעתו שהדרך חזרה הביתה תסתיים בשוד. היום (ב'), סמוך לשעה 12:00, הוא עלה במדרגות הבניין שבו הוא מתגורר, אלא שאז על פי החשד, אלמוני שעבר במקום דחף אותו אל תוך ביתו בעת שפתח את הדלת, והפיל אותו על הרצפה. חנוכה לא נשאר חייב והשיב לו. אלא שאז, החשוד הכה אותו בחוזקה, גנב לו 2,050 שקלים יחד עם תעודת הזהות שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באתי הביתה", גולל חנוכה את האירוע. "ראיתי את הדלת למטה סגורה ופתחתי אותה. התחלתי לעלות את המדרגות ושמעתי מישהו שמדבר בטלפון. חשבתי שזה שכן. כשהוא ראה שאני עומד בדלת עם המפתח ביד - הוא קפץ עליי, נתן לי מכה והפיל אותי אל תוך הבית".

"רציתי לברוח והוא לא נתן לי. לא יכולתי לזוז. הוא חיפש עליי, מצא עליי את התעודות וזרק אותם. אחרי זה הוא מצא את תעודת הזהות שלי ושם היה לי הכסף", המשיך. "אני מרגיש גיבור. חבל שנפלתי. נתתי לו מכות עם המקל וכשהוא ברח צעקתי: 'זה גנב, זה גנב'".

תחילה עלתה הסברה כי מדובר בנתין זר שאחראי למעשה, אלא שאז התברר כי מדובר בתושב ישראל. על פי בני משפחתו, למרות שספג מכות חזקות, ניצול השואה נעל את החשוד בבית, ואף זרק את המפתחות רק כדי שלא יוכל לברוח. לאחר מכן, החשוד שבר את התריסים במרפסת אחת, עבר למרפסת השנייה במטבח, מצא מפתח רזרבי - וברח.

מיד לאחר שנמלט, הזעיק הקשיש את בנו שמיהר עמו אל תחנת המשטרה בכדי להגיש תלונה. נלקחו טביעות אצבעות במקום שיש להן ככל הנראה זיהוי במאגר. על פי המשטרה, מדובר ככל הנראה בנרקומן שנכנס אחריו לביתו וגנב את ארנקו. שוטרי תחנת שרת מבצעים סריקות אחר החשוד.