האם ניתן היה לעצור את החשוד בפדופיליה באינטרנט כבר לפני שנה? בעקבות מעצרו של אבינועם ברוורמן, חושפת כעת אם לילדה שהוטרדה לכאורה על-ידו כי רצתה להתלונן עליו במשטרה כבר בסוף שנת 2008 - אבל נדחתה.

א', אמא לילדה בת 10 מאזור המרכז, מספרת בשיחה עם חדשות 2 כי ראתה את שמות הכינוי שבהם השתמש ברוורמן והבינה כי זהו האדם שהטריד את בתה. "הגילוי שלי של ההתכתבות של הבת שלי הגיע בזכות בתי הגדולה שאמרה לי 'שימי לב, אני רואה את אחותי כל הזמן באינטרנט, סוגרת את הדלת ושעות מתכתבת עם מישהו. תבדקי מה קורה שם'", אמרה האם. "תפסתי את זה ממש רגע לפני שהוא יפגוש אותה בפועל".

"זה היה ממש דקה לפני שילדה תמימה בת 10 הולכת לפגוש מישהו שמחמיא לה ומרעיף עליה שבחים ומספר לה כמה הוא אוהב אותה", אומרת האם, שכאשר ניסתה לחשוף את הסיפור - נקלעה למסכת התכתבויות והסתבכויות. "לקח לי שעות להגיע לטלפון במשטרה שאני יכולה להתלונן בו. כשהגעתי לטלפון הזה הריצו אותי בין ארבעה-חמישה טלפונים", זועמת האם.

גם כאשר פנתה האם לאתר "שוקס" והתריעה בפניו כי פדופיל מסוכן פועל באתרם, הם סירבו לשתף איתה פעולה.

"לא הבנתי למה נפרדנו. עשיתי משהו רע?"

אחת התמונות שהיה שולח ברוורמן לקטינות
התמונה שהעלה החשוד לאינטרנט | צילום: משטרת ישראל

מעיון בהתכתבויות של ברוורמן, שהתכנה לעיתים "מוס", עם בתה של א' עולים יחסי תלות בין הפדופיל לקטינה. "אתה כועס עלי? פליז אל תכעס עלי", כתב הבת ל"מוס". "אני לא כועס, רק מבולבל", השיב לה, "לא הבנתי למה נפרדנו, עשיתי משהו רע? אולי תשאירי קצת תקווה שנחזור?".

"מאחר שהיא התכתבה איתו למעלה ממספר חודשים, זה המשיך להתכתבויות עם אופי מיני לגמרי ברמה של 'אני רוצה לחבק אותך ולנשק אותך וללטף אותך וללקק אותך ולפגוש אותך ולהיות איתך'", חושפת א' את דבריו של החשוד בפדופיליה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי הנושא בבדיקה. בתגובת אתר "שוקס" נכתב כי הם אינם נוהגים להעביר לכל פונה מידע אודות הגולשים באתר מטעמי פרטיות. "יחד עם זאת, הסמכות לחקור מעשים פליליים היא של המשטרה והאתר פועל בהתאם לחוק", נכתב בנוסף בתגובה.

החשד: הפדופיל שוחח עם 1,000 קטינות באינטרנט

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?