אילוסטרציה
למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: AP

נוכל שככל הנראה פועל בצורה סדרתית בירושלים, גוזל את כספן של נשים קשישות. ר', בת 80 ניצולת שואה המתגוררת בבירה, לא האמינה שנפלה בפח כאשר אותו נוכל צלצל בפעמון ביתה אתמול בשעות הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האישה, שהעידה כי אינה נוהגת לפתוח את דלתה בפני זרים, שאלה לזהותו של האדם ואותו נוכל הציג עצמו כ"שכן החדש מהקומה למעלה, שנתקע עם הרכב מחוץ לבניין". עלות רכב הגרר, הסביר האיש ל-ר', היא 500 שקלים - אך מפעיל הגרר לא מוכן לקבל את ההמחאות שלו.

ר', שלא זיהתה את האדם, האמינה לסיפורו ונתנה לו את הסכום, כסף שהוציאה יום לפני כן לצורך טיפול שיניים. הוא לקח את הכסף - ונעלם.

"לא מפסיקה לרעוד מפחד"

"אני עד עכשיו רועדת מהמקרה הזה", סיפרה ר' בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אני לא זוכרת איך הוא נראה חוץ מהעניבה שהוא ענב והוא הציג עצמו כשכן עורך הדין שלי מן הקומה למעלה. כאשר עליתי למעלה שלוש שעות אחרי המקרה, הבנתי משיחה קצרה עם אשתו של השכן שהאיש הזה היה נוכל שגנב ממני את הכסף".

הגנב, שהזדהה בשם "אסף הלוי", נתן לאישה אף מספר טלפון, שאחרי ניסיון קצר התברר כמספר שקרי.

"ברגע שהבנתי שנגנב ממני הכסף בצורה הזאת אני לא מפסיקה לרעוד מפחד, איך הוא לא מתבייש לעשות דבר שכזה", סיפרה ר' על רגעי החרדה. "בסך הכל רציתי לעזור לשכנים שלי ומישהו ניצל את זה".

נוכל סדרתי

ר' ציינה שלאחר האירוע היא שוחחה עם שכנה נוספת בבניין, שסיפרה לה כי מקרה כזה אירע לא מזמן באותה שכונה לאישה מבוגרת אחרת וכי ככל הנראה מדובר בנוכל סדרתי: "אני עדיין לא יודעת אם אגיש תלונה במשטרה, תחושת הביטחון שלי התערערה מאוד בעקבות האירוע ואני רק רוצה לשכוח את המקרה".

גם א', בתה של ר', עדיין בהלם מהמקרה. "מדובר באדם שהוא חיה, פשוט אדם ללא מצפון, לעשות דבר שכזה לאמא שלי, ניצולת שואה, הוא פשוט מעשה ללא לב", אמרה.