הפעוט נמצא משוטט לבדו (אילוסטרציה)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ד') גבר בביצוע מעשה סדום בתינוק בן שנה וחצי, בנה של מכרה. על פי כתב האישום, לפני שנה ירד הגבר בשעות הבוקר עם הפעוט לחדר הכושר בקומת המרתף בבית מגוריו, אחז בחוזקה בפיו כדי שלא יצעק וביצע בו מעשה סדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתוצאה מהמעשה המזעזע נגרמו לפעוט חבלות קשות, והוא נותח וטופל בבית החולים וולפסון במשך שישה ימים. רופאת ילדים אבחנה כי הוא הותקף מינית, ודיווחה על כך לעובדת סוציאלית ולמשטרה. הנאשם הכחיש את הדברים מכל וכל, אך השופטים קיבלו את עמדת התביעה.

"לא בכל יום נדרש בית המשפט לדון במעשה כה נתעב, כאונס תינוק בן 18 חודשים", כתבה השופטת דפנה אבניאלי בהכרעת הדין. "התמונות שצולמו בטרם נותח הפעוט בבית החולים מעוררות חלחלה ופלצות. זעקות השבר של האם, אשר העידה בבית המשפט כיצד נאלצה לחזות בבנה הסובל על לא עוול בכפו, מהדהדות באוזני".

"ניסה לשכנע כי התינוק גרם לנזק בעצמו"

השופטת הוסיפה כי "אדישותו המופגנת של הנאשם, שניסה לשכנע כי התינוק גרם לנזקו במו-ידיו או לחילופין שאמו עשתה כן, בעת שטיפלה בו לאחר שחזר עמו מחדר הכושר לדירתו. אכן, הנאשם לא בחל ב'הסברים' תיאוריות ותירוצים, אך לא עלה בידו לעורר ספק בלבנו, כי את המעשה המבחיל עשה לתינוק האומלל בעצמו".

עורכי הדין מטעם התביעה בירכו על ההרשעה. "מדובר באחד מכתבי האישום החמורים בתחום עבירות המין בקטינים שהוגשו אי פעם לבתי המשפט בישראל", נמסר מהפרקליטות. הוכחנו מעבר לכל ספק סביר שהוא בוצע על ידי הנאשם.כעת אנו עומדים לפני שלב הטיעונים לעונש. לא מוכר לנו מקרה דומה בחומרתו ולכן סביר להניח שנבקש מביהמ"ש להטיל על הנאשם עונש מאסר ממושך ביותר".