אירוע נוסף של אונס צעירים בידי זרים בחניון בתל אביב הותר היום לפרסום: המשטרה עצרה שלושה זרים אפריקנים בחשד שתקפו נערה בת 15 ובן זוגה בערב יום העצמאות בתל אביב. השלושה, אזרחי אריתראה בני 18-24, נעצרו בתום חקירה מאומצת ושורה של מעצרים בשבועות האחרונים.

הנערה סיפרה שיצאה ממועדון בעיר בשעת לילה מאוחרת אחרי החגיגות, ונאנסה על ידי תושב אפריקני, שתקף גם נער נוסף שהיה עמה בחניון המועדון ברחוב שיבת ציון בדרום העיר. בנוסף הוא  חשוד ששדד את כספם, טלפונים ניידים ושרשרת שענדה הנערה יחד עם שניים מחבריו.

"מדובר באירוע חמור שאירע ביום העצמאות בארבע וחצי לפנות בוקר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד מרחב יפתח ניצב משנה דוד גז. "קיים חשד לאונס, שוד ותקיפה אכזריים של שני קטינים בסמוך למועדון, לאחר שבילו במועדון ברחוב שיבת ציון בעיר". לדבריו, החשוד הראשון נעצר ב-10 במאי, והשניים האחרים נעצרו בהמשך.

זירת האונס. ארכיון
זירת האונס ברחוב שיבת ציון בת"א | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"עצרנו וחקרנו עשרות חשודים, שלבסוף הובילו אותנו אל אותם שלושה אריתראים בני 18-24, ששוהים בארץ כשנה ועובדים בעבודות מזדמנות", הוסיף נצ"מ גז. "אספנו ממצאים רבים הקושרים את השלושה לחשדות נגדם, דבר שיקל על עבודת הפרקליטות בהגשת כתב אישום". השלושה קשרו עצמם לאירועים ואחד מהם אף שיחזר את האירוע. נבדק חשד ששניים מהם אנסו את הנערה בזה אחר זה. "ככל הידוע לנו לא היה ברשותם סכין או כלי נשק אחר", הוסיף גז.

עם הגשת התלונה נפתחה חקירה אינטנסיבית בניסיון לעלות על עקבות החשודים. השוטרים גבו עדויות בניסיון לאתר את החשודים, והצליחו לבסוף לאתר אותם למרות הקושי בזיהוי.

על פי החשד, השניים הותקפו ונשדדו. מעדויותיהם עולה שהקטינה, נערה בת 15 נאנסה לעיני בן זוגה, שהוכה על ידי התוקפים. ימים ספורים אחרי שנודע בשכונות הדרומיות של תל אביב על האונס והתקיפה, יצאו מספר תושבים להפגין נגד חוסר הטיפול בבעיית הזרים. בהמשך נעצר חיים מולא, תושב תל אביב, בחשד שהשליך שבעה בקבוקי תבערה לעבר בתים של מסתננים ולעבר גן ילדים. היום הוגש נגדו כתב אישום.

"נראה שהוקמה מדינת אויב של מסתננים בתוך מדינת ישראל", אמר יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון אמר על אירוע האונס שנחשף היום. "הגיע הזמן להכריז מלחמה על אותה מדינת מסתננים ולהציב יעד אחד שחייבים לעמוד בו - גירוש עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מידי".

חשד למקרה שלישי של אונס בתל אביב

במשטרה נמשכות במקביל שתי חקירות של מקרי אונס שהתרחשו על פי החשד בשבועות האחרונים בתל אביב. ריבוי המקרים והעובדה שהתרחשו במקומות מרכזיים הביאו לערעור תחושת הביטחון האישי של התושבים בעיר.

זירת האונס בגן העיר. דפוס פעולה דומה
זירת האונס בגן העיר. דפוס פעולה דומה | צילום: חדשות 2

מקרה אחד אירע בחניון גן העיר בתל אביב, שם על פי החשד נאנסה צעירה לעיני בן זוגה באיומי סכין. גם במקרה זה, לאחר האונס החשוד נמלט עם הטלפונים הניידים של הקורבנות וכסף ששדד מהם.

במקרה אחר התלוננה בת 19 שנאנסה על ידי אפריקנים בחניון ברחוב השרון שבדרום העיר. המשטרה עצרה ארבעה חשודים באונס ובתקיפה של הצעירה, אולם הם מכחישים כל קשר לאירוע.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק