חיסול פלילי כפול בצפון ת"א: שני בני אדם נרצחו מירי מטווח אפס בספורטק בצפון תל אביב. ההערכה הראשונית במשטרה: חיסול חשבונות בין עבריינים. שני הנרצחים מוכרים למשטרה מעבירות קודמות. היורה נלכד ונעצר לאחר מרדף בסיוע אזרחים שהיו במקום, במהלכו הוא גם ביצע ירי לעבר הרודפים. צו איסור פרסום הוטל על רוב פרטי החקירה.

סמוך לשעה 20:55 נשמעו קולות ירי בספורטק בשדרות רוקח בת"א, בשביל הגישה לאולמי השמחות "גדות", שם נערכה הערב חתונה. כתוצאה מהירי נפצעו שני בני אדם, שניהם בשנות ה-40 לחייהם, באורח קשה מאד. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותם של השניים במקום.

היורה נמלט - וירה על הספורטאים שרדפו אחריו

_OBJ

שוקי בריף, כונן הצלה גוש-דן ואיש זק"א, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "התחלנו החייאה על שני בחורים בסביבות גיל 40, לצערנו המאמצים לא צלחו כי ירו בהם בבטנם ובראשם מטווח קרוב. יש פה כמה מגרשי ספורט צמוד למקום, אנשים נבהלו והמקום התרוקן. ראיתי בצד את המעצר של החשוד. ככל הנראה מדובר בחיסול. הגופות עדיין פה בזירה".

דניאל, אזרח שהיה בקרבת מקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "שמענו כמה יריות וחשבנו בהתחלה שזה נפצים. לא הבנו מה קורה, ואז ראינו אנשים רצים".

שחקני כדורסל ופוטבול שהתאמנו בספורטק פתחו במרדף רגלי אחרי היורה, שתוך כדי ריצה ביצע ירי לעברם - אך למרבה המזל החטיא. החשוד בירי הצליח לחצות בריצה בעודו נמלט את שדרות רוקח, ורק אז נלכד בידי השוטרים שהוזעקו למקום.

צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה

_OBJ

כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום, בפיקודו של מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יורם אוחיון. גם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו הגיע לזירת האירוע. שני הנרצחים וגם החשוד ברצח מוכרים למשטרה מעבירות קודמות, כך שההערכה הראשונית היא שמדובר בחיסול חשבונות בין עבריינים. צו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטי החקירה.

מפקד המרחב תנ"צ אוחיון אמר בזירת האירוע כי "בסביבות 20:55 הגיע לכאן חשוד, לכניסה לאולמי גדות, ביצע ירי לעבר שני אנשים שהלכו על השביל. כתוצאה מהירי שניהם נהרגו במקום. החשוד נעצר לאחר מרדף קצר וכעת הוא נחקר. אנו מבצעים פעולות זיהוי וחקירה ראשוניות בזירה. הקורבנות מוכרים לנו אבל אני לא יכול להוסיף פרטים. אחד מכיווני החקירה הוא סכסוך בין עבריינים אבל כל הכיוונים נבדקים".

בתשובה לשאלה אם המשטרה נעזרה באזרחים בלכידת היורה, השיב קצין המשטרה: "אזרחים כאן גילו אזרחות טובה, בהחלט מדובר במלח הארץ". בהמשך הוסיף תנ"צ אוחיון כי "תל אביב היא עיר בטוחה, יש סכסוכים בין עבריינים אבל אנחנו מטפלים בכל אירוע. רציחות קורות גם במקומות הכי בטוחים בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק