ניסיון חיסול בלילה. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
ערביי לוד מוחים על הפעולה? | צילום: חדשות 2

שני מטעני צינור נזרקו הערב לעבר מגרש חנייה בעיר לוד סמוך לשעה 21:30. מטען אחד התפוצץ בחנייה הממוקמת בין שלושה בנייני מגורים, בשכונה יהודית שסמוכה לשכונה ערבית, שם מתגוררים חברי גרעין תורני. המטען השני לא התפוצץ. למרבה המזל בשתי התקריות לא היו נפגעים. במשטרה בודקים האם מדובר באירוע לאומני, על רקע הפעולה בעזה.

 "היה פיצוץ חזק מאוד, כולם יצאו החוצה לראות", סיפר תושב השכונה לחדשות 2 באינטרנט. "אבל השוטרים הגיעו ולא אפשרו לנו לרדת".

תושבי השכונה היהודית, כך הם מעידים, רגילים לאירועי פשע, ובכל זאת הם הופתעו. "אנחנו רגילים לרימונים ולירי באזור, אבל זה אף פעם לא הגיע לשכונות שלנו. זה תמיד בין עבריינים".

אתמול: צעיר נרצח בבאר שבע

צעיר בן 23 נרצח וחברו בן ה-27 נפצע באורח קל עד בינוני אתמול, מירי אלמונים ברחוב הרצל בעיר. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. ההערכה הראשונית של המשטרה היא שהרקע לאירוע פלילי, וכי מדובר בסכסוך בין עבריינים.

שרי ברני, פרמדיקית מד"א, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על שהתרחש: "נקראנו לאירוע ירי, וכשהגענו למקום מצאנו פצוע קל עד בינוני ופצוע נוסף ששכב ברכב עם פצע ירי בפנים, ללא דופק וללא נשימה. קבענו את מותו במקום. השניים נורו בזמן שנסעו ברכבם".