סרטון התמיכה של קרוב משפחתה של ח"כ חנין זועבי, בו קרא להחזיר את החטופים הביתה, האשים את אבו מאזן בחטיפה והביע תמיכה בישראל כמדינה יהודית - חולל סערה במגזר הערבי ובקרב משפחתו. אתמול (ב') עצרה המשטרה שלושה מקרובי משפחתו של הנער בחשד שאיימו עליו בעקבות המסרים שהפיץ ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו בודקים מידע שלפיו איימו קרובי משפחה לפגוע בו", סיפר גורם משטרתי לחדשות 2 Online. "החקירה נמשכת והיום שלושת העצורים יובאו לבית משפט השלום בנצרת".

בסרטון שחולל סערה פונה הנער בשלוש שפות - עברית, ערבית ואנגלית - לחוטפים וקורא לממשלתו של אבו מאזן טרוריסטית. "לטרוריסטים שחטפו את הילדים שלנו - תחזירו אותם ועדיף לכם להחזיר אותם עכשיו", מכריז קרוב משפחתה של זועבי בסרטון.

הנער: "ישראל פה להישאר מדינה יהודית ודמוקרטית"

אז הוא פונה לנתניהו ואומר: "לראש הממשלה שלנו ולכל הממשלה שלו - תפסיקו לשתף פעולה עם מחבלים וטרוריסטים. הרשות הפלסטינית הם הטרוריסטים הכי גדולים. שלשום הנערים האלו נחטפו, מחר זה יכול להיות אני, אתה או כל ישראלי אחר".

התמונה שעוררה את האיומים נגד הצעיר
נער מאום אל-פאחם הצטרף לתמיכה | צילום:

"האויבים שלנו לא מבחינים בין יהודים וערבים שחיים בישראל בשבילם אנחנו כולנו אחד, כולנו ישראלים ואתם יודעים מה? אני גאה בזה, אני ישראלי ואני אשאר ישראלי", ממשיך קרוב משפחתה של חנין זועבי. "שוב: עדיף לכם להחזיר אותם. ישראל פה להישאר כמדינה יהודית, דמוקרטית". בסיום הסרטון, שכבר הפך לוויראלי, נראה הנער מניף את דגל ישראל וקורא: "עם ישראל חי".

המסר המצולם, שהועלה ליו טיוב לפני יומיים, עורר ביקורת רבה ברשתות החברתיות, מצד אזרחים ערבים שזעמו על התנהלותו של הנער מנצרת. בין המבקרים היתה גם קרובת משפחתו, ח"כ חנין זועבי שטענה כי "מדובר בצעיר שלא מגובש תודעתית".

ליברמן לזועבי: "דינה צריך להיות זהה לדין החוטפים"

הבוקר התבקשה זועבי להתייחס למסר עצמו בריאיון ל-102FM וכשנשאלה אם היא "לא מגדירה את החוטפים טרוריסטים?" ענתה: "הם לא טרוריסטים. הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר".

"החוטפים לא טרוריסטים". ח"כ זועבי, ארכיו (צילום: ערוץ הכנסת)
"החוטפים לא טרוריסטים". ח"כ זועבי, ארכיו | צילום: ערוץ הכנסת

תשובתה של חברת הכנסת עוררה את זעמו של יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן שמיהר להגיב. "לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית", אמר ליברמן. דינם של החוטפים ודינה של המסיתה, מעודדת החטיפות, זועבי צריך להיות זהה".

לא רק מחלוקת עורר הסרטון. בעקבות המסר של הצעיר ממשפחת זועבי מנצרת ישנו גם גל תמיכה של נערים ערבים, בהם נער מאום אל-פאחם, שהעלה תמונה לדף הפייסבוק שלו כשהוא מחזיק בדגל ישראל.