הלהבות עדיין לא כבו לחלוטין ויש כבר מי שמחפשים איך להרוויח מהמצב: לצד עבודת הכבאים, נמצאים במוקדי השריפות בכרמל גם שוטרים שעוסקים בשמירה על הסדר באזור. במהלך סיור שלהם באזור כפר הנוער ימין אורד, הם איתרו שני חשודים בביזה של שרידי הרכוש משריפת הענק שפקדה את הכפר.

השוטרים במרחב החוף עסקו בפעילות יזומה יחד עם צוות לוחמי משמר הגבול מיחידת "אופק", במהכלה הם איתרו שני חשודים בנ 17 ו-40 שמשוטטים בין הבתים בכפר.

על פי החשד, השניים - תושבי אזור העמקים שהינם מוכרים למשטרה - ניצלו את העובדה שתושבי הכפר פונו בעקבות השריפה, כדי לבזוז את רכוש שהשאירו אחריהם.

בתשאול ראשוני של השניים, התברר כי הם השאירו את רכבם במרחק רב מהמקום, ולא הצליחו לתת הסבר הגיוני לפשר מעשיהם שם. השניים נלקחו לחקירה נוספת במשטרת זכרון יעקב.

כפר הנוער ימין אורד נוסד בשנת 1953, ומתגוררים בו כ-500 ילדים ובני נוער עולים מיותר מ-16 מדינות בעולם, חלקם יתומים ורובם מרקע סוציו-אקונומי קשה. מפעלי החינוך של ימין אורד, מותאמים לצרכים של נוער מרקע מצוקתי, ומעניקים לחניכים אפשרות למיצוי יכולתם האישית והכנה מעשית שלהם לשילובם בשרות משמעותי בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

מטוס הכיבוי האמריקני "סופר טנקר" נחת בישראל

3 חשודים נוספים בניסיונות הצתה נעצרו ע"י משטרה

אביו של הכבאי שנספה באסון זועם: "שלחו את הבן שלי להתאבד"

כך פועלת "הרכבת האווירית" בכרמל

עד ראייה: "ניתן היה למנוע את אסון האוטובוס"

שלמה ארצי חוזר לביתו שבעין הוד

צפו: כך עוקבים בחפ"ק אחרי התקדמות האש

לילה עם הכבאים האמיצים שנלחמים באש

מסע בעקבות קציני המשטרה שנהרגו באסון