אסף לביא-צנעני, בנה של מרגלית צנעני שנעצר יחד עימה בפרשת הסחיטה באיומים, הובא הבוקר אל בית משפט השלום בראשון לציון שם הוחלט לשחררו למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופטת איטה נחמן אישרה את השחרור למעצר בית, תחת תנאים מגבילים: מעצר בית מלא אצל אחד מקרובי המשפחה למשך 14 יום, ואיסור על יצירת קשר עם המעורבים בפרשה למשך 60 יום.

חוקרי היחידה הכלכלית של המשטרה הגיעו להסכמה עם סניגורו של צנעני הבן, עו"ד שחר חצרוני, לפיה הוא ישוחרר ממעצר בתנאים מגבילים. הסיבה לשחרור היא שחקירתו של צנעני הסתיימה, ובמשטרה לא חוששים מאפשרות של שיבוש חקירה מצדו.

אסף לביא צנעני
אסף צנעני בחיבוק עם אביו, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"אני מאוד שמח שהיחידה החוקרת קיבלה את ההחלטה הנכונה", אמר עו"ד חצרוני. "ביום ראשון התקיים דיון בערר שהגשנו על המשך המעצר של אסף, ובית המשפט קבע שיש לסיים את החקירה ולשחרר אותו בתנאים. הוא שיתף פעולה מתחילת החקירה, מסר גרסה מלאה והשיב לכל השאלות שנשאל. גרסתו היא שלא היו דברים מעולם - והוא דבק בה".

מורדי לביא, אביו של אסף אמר קבלת ההחלטה: "אין כמוני מאושר. מתברר בסוף שזה היה סתם בלון. בגלל שהיא (צנעני) יותר מפורסמת, זה מה שקורה שמפורסמים מגיעים למצבים כאלה. גם היא תצא מזה והכל יהיה בסדר, היא אישה חזקה ואנחנו מחזיקים לה אצבעות".

ירון אילן נחקר תחת אזהרה

אמש נחקר במשך שעות ירון אילן, שדרן הטלוויזיה והרדיו, בחשד שהיה מי שקישר בין המעורבים בפרשה. כתבנו משה נוסבאום דיווח אמש כי בידי המשטרה יש ראיות לכאורה לפגישה שהתקיימה בביתה של מרגלית צנעני בין אילן למיכאל חזן.

השלושה עסקו "בכיוונים ואופקים חדשים לשדרן". עורך דינו של אילן, אלי כץ, מסר אמש לחדשות 2 באינטרנט כי "בניגוד לכל מינהל תקין, לא נמסר לי דבר על החקירה ולא בעקבותיה. מבירור שערכתי - אין בהכרח קשר בין חקירתו לבין פרשת צנעני". בערוץ 24 מסרו כי "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב זה. לכשנלמד את פרטי המקרה, נגיב בהתאם".

עורך דינה של מרגול: "עושים לה רצח אופי"

אתמול דחה השופט אברהם טל, נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, את הערעור שהגישה הזמרת מרגלית צנעני על ההחלטה להאריך את מעצרה בארבעה ימים, והיא תישאר במעצר בשלב זה.

"מעיון בחומר החקירה, קיים חשד סביר שהיא ביצעה את החשדות המיוחסים לה", אמר השופט, "אין בשיתוף הפעולה של העוררת עד אתמול בכדי להפיג את החשש שהיא עלולה לשבש את החקירה. יש להמשיך בפעולות החקירה כאשר היא במעצר".

במהלך הדיון טען נציג המשטרה, נצ"מ אלון גרוסמן, כי "גברת צנעני היא שותפה מרכזית בעבירת הסחיטה, היא זו שמפעילה את הסוחטים, היא זו שמעלה ומורידה את הלחץ על הנסחט לפי צרכיה". במשטרה אמרו כי מאז הדיון אתמול בבית משפט השלום בראשל"צ, במהלכו פרצה צנעני בבכי, הפסיקה הזמרת לשתף פעולה בחקירה - והיא שותקת.

סניגורה החדש של צנעני, עו"ד ששי גז, אמר כי "עושים לה רצח אופי", והוסיף כי הוא מקווה שהמשטרה "לא פועלת משיקולי רייטינג. לא ברור אם היא תוכל בכלל לשוב לעבודתה. אני מבקש מעצר בית כולל מבוקר עד לילה. אני מבקש להפסיק את הדבר הנוראי הזה". בתום הדברים החליט השופט, כאמור, לקבל את טענות המשטרה ולדחות את הערעור.

הערב: הפגנת תמיכה במרגול מול נווה תרצה

ובינתיים, יתכנסו הערב מפגינים מול הכניסה לכלא נווה תרצה, ויפגינו תמיכה בזמרת מרגלית צנעני במחאה על "יחס התקשורת וההתנהלות המכוערת כנגד נאשמים".

"בית המשפט מאריך מעצרה בטענה כי היא מסוכנת", סיפר אחד ממארגני המחאה לחדשות 2 באינטרנט, "אך משה קצב יושב כרגע בביתו עם משפחתו לאחר הרשעה באונס".

"הגיע העת להגיד את מה שרבים חושבים ולא אומרים", הוסיף עידן ימין, ממארגני ההפגנה, "במדינה דמוקרטית לכל אדם מגיעה הזכות הבסיסית לכבוד. המשטרה והתקשורת השפילה עד עפר את מרגלית צנעני וגזלה ממנה את כל זכויותיה, אדם זכאי עד אשר הוכח אחרת".