"הוא לקח אותי לחדרו הפרטי בישיבה, הושיב אותי לידו על הספה ולקח את ראשי על כתפו. הרב חיבק אותי חזק ממש והתחיל לנשק אותי נשיקות ארוכות... ואז הוא אמר לי שאני יכול לנשק אותו גם" - זו רק עדות אחת מתוך עדויות רבות של המתלוננים בפרשת הרב מוטי אלון, כפי שנחשפו הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות.

"זה היה לי ממש מוזר", אמר משה (שם בדוי), אחד הצעירים, בווידוי הכואב בפני פורום תקנה. "ניסיתי לנשק אותו, אבל לא אהבתי את זה והרב המשיך. כל הזמן רק חשבתי: 'מה לעשות?'. מצד אחד, זה רב מוערך ומצד שני, ממש לא נוח לי", סיפר הצעיר כשהוא דומע וגולל מסכת ארוכה של התעללות.

המקרה של משה, כפי שעולה מהוידויים אינו היחיד. "הרב התחיל לשאול אותי מה נטיותיי המיניות", סיפר איליה (שם בדוי), "ואז זה גלש לחיבוקים. בהתחלה זה היה חיבוק ידידותי ופחות מיני ואז זה התהפך. מחיבוקים זה עבר להיות קטע שאני מתבייש לדבר עליו. הורדנו את החולצות... והיו גם נשיקות בעלות אופי מינית... ממש צרפתית. בהמשך עברנו לנגיעות באיברי המין, ללא גבולות".

סניגורו של הרב: לא נשתתף בפסטיבל התקשורתי

אחד המתלוננים אף סיפר לחברי הפורום כי כאשר הוא וחברו היו בני 12 ו-13, נהג הרב להגיע בלילות ולגעת באזור איברי המין שלהם. מעיון בדברי התגובה של אלון עלה כי הוא אכן הודה בעיקרי הדברים. "לטענתו היה מספר מצומצם של מקרים שבהם הטריד בנגיעה את חברו של המתלונן. לדבריו סבר שהמתלוננים לא היו מודעים למה שאירע ולכן לא פנה אליהם בבקשת סליחה", כתבו חברי פורום תקנה.

יום ההכרעה. הרב מוטי אלון (צילום: חדשות 2)
לא חשב שהמתלוננים היו מודעים למעשים ולכן לא התנצל. הרב אלון | צילום: חדשות 2

בתגובה לפרסום הבוקר בידיעות מסר עו"ד יאיר גולן, עורך דינו של הרב מוטי אלון, כי חקירת המשטרה בעניינו של הרב התייחסה לטענות המועלות בכתבה. "הרב שיתף פעולה עם המשטרה ומסר את גרסתו ביחס לכל טענה שהוצגה כלפיו בחקירה", אמר עו"ד גולן.

"בכוונת הרב אלון ובכוונתנו כבאי כוחו להמשיך בהתנהלות עניינית, מתוך ביטחון מלא שהרב לא עבר כל עבירה שהיא. הצגת הדברים כאילו הרב הודה בפני חברי פורום 'תקנה' בביצוע מעשה כלשהו מן המעשים המיוחסים לו הינה עיוות מוחלט של האמת. אין בכוונתו של הרב להשתתף בפסטיבל תקשורתי ולא מכובד זה", נכתב עוד בתגובה.

המשטרה מצאה תשתית ראייתית נגד הרב

בחודש אוגוסט האחרון חלה התפתחות בפרשת הרב מוטי אלון, כשהמשטרה המליצה להעמיד לדין את מי שנחשב לאחד הדמויות הבולטות בציונות הדתית בגין ביצוע מעשים מגונים בשני קטינים. "נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין", אמרו אז במשטרה לאחר שבדקו את חומר החקירה על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה בפברואר האחרון. פורום תקנה נגד ניצול מיני, הכולל רבנים בכירים ואנשי חינוך, אישר, לאחר גל של שמועות עיקשות, כי "הגלה" את הרב מוטי אלון מתפקידו בשל חשד שהטריד מינית את תלמידיו. הרב אלון מנגד טען שעזב מרצונו.

במהלך החקירה שהוטלה על יחידת להב 443, בראשות ניצב משנה אפרים ברכה, נערכו מספר בדיקות לאיתור מתלוננים שנפגעו מינית על ידי הרב. תוך כדי מהלכי הבדיקה, הביע אחד הנערים את הסכמתו למסור עדות מפורטת אודות מעשים מגונים בכוח שביצע בו לכאורה אלון בין השנים 2005-2006.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק