זה קרה בשישי האחרון, בפאב הג'וליאן בראש פינה, סצינה שיכלה בקלות גם להתברג לסרט אקשן הוליוודי: תושב צפת בן 30 נכנס לפאב והחל לירות לכל עבר, כאשר הוא מכוון בעיקר לעבר בעל הפאב. רק באורח נס היו באירוע הזה רק פצועים קל.

הערב אנו מפרסמים את תיעוד רגעי הירי מאותו לילה. שניות לפני שפתח באש, נכנס החשוד ולדימיר חבקין לפאב ומדבר עם הברמן. הוא מבקש לשוחח עם בעל הפאב, שמגיע לבר תוך שניות. השניים קובעים לשוחח בחוץ, אך לפתע - פותח חבקין בירי.

בסרטון ניתן לראות את החשוד יורה, ביד מושטת, כדור אחר כדור. מסביבו נראים בליינים מבוהלים בורחים לכל עבר, אליהם מצטרף גם בעל הפאב, שאליו כאמור כוונו היריות. עד ראייה לאירוע מספר כי "בעל העסק קפץ מהחלון, נפל על שיח ועל אדנית. הוא גם נפצע, וככה בעצם הציל את החיים שלו".

חשוד בניסיון רצח

פאב ה"ג'וליאן". המערב הפרוע בראש פינה (צילום: חדשות 2)
פאב ה"ג'וליאן". המערב הפרוע בראש פינה | צילום: חדשות 2

את היריות שומעים גם השוטרים בתחנת המשטרה הסמוכה, ומיד מגיעים למקום. שוטר יס"מ מתי שלג שלף אקדח - אך ברגע האחרון החליט שעדיף להשתלט על חבקין ללא נשק. "זיהיתי שאין לו כדורים באקדח, הוא ירה את כולם. בשבריר שנייה אני מחליט לא לירות בו. קפצתי עליו והשתלטתי עם מרפק ללסת".

שעתיים קודם לכן, התפתח בין חבקין היורה לבין בעל המקום ויכוח קולני. החשוד השתכר, ושבר מראה. בתום דין ודברים, סיכמו השניים שחבקין יפצה את הבעלים כספית על הנזק. אך היורה, מאבטח במלון בצפת, כנראה התחרט, חזר לפאב, וירה מחסנית שלמה. רק בנס איש לא נפגע.

מעצרו הוארך אתמול ב-5 ימים, בחשד לניסיון רצח. בעל הפאב נפצע תוך כדי הימלטותו מהיריות, והוא אושפז בבית החולים זיו בצפת. מחקירת המשטרה עלה כי חבקין לא הסתפק במחסנית, הוא גם הביא שקית עם כדורים נוספים, שלא הספיק לירות.

חבקין טוען: בעל הפאב איים לרצוח אותי

עו"ד סרי חורי, פרקליטו של החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הרקע של האירוע. "החשוד נקלע לויכוח מילולי עם בעל המקום על חלון של דלת שנשבר, והבעלים רצה שהחשוד יפצה אותו ב-200 שקלים. משהוויכוח נמשך, פנו השניים לתחנת המשטרה של ראש פינה, הנמצאת ממש מעבר לכביש אך גם שם הם לא מצאו פשרה".

עורך הדין ממשיך ומספר כי החשוד טוען שבעל הפאב וחבריו איימו לרצוח אותו מחוץ לתחנת המשטרה. "ולדימיר שהרגיש מאוים, ושתה כמויות רבות של אלכוהול באותו ערב, חזר לביתו בצפת בכדי לאסוף את כלי הנשק ושב לפאב", הוא מספר. בדרך נס אף אדם לא נפגע.

"ולדימיר בעל עבר פלילי נקי. הוא הודה במעשיו, שיתף פעולה עם החוקרים ושיחזר את האירוע מליל אמש", אמר חורי והסיף כי החשוד הביע צער על מעשיו ולא התכוון באמת לפגוע באף אחד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק