הותר לפרסום: המשטרה עצרה 6 גברים בחשד לרצח בעל אולם האירועים רועי ברינג בשבוע שעבר בפתח תקווה.

ברינג, מבעלי אולם האירועים דל וינו בפתח תקווה, נדקר למוות ביום חמישי לאחר שניסה להפריד בקטטה שהתפתחה בין אורחי חתונה שנערכה במקום באותו הערב. בסריקות שבוצעו נמצאה סכין שפים מגואלת בדם, בשטח עפר הסמוך לאולם, אשר על פי החשד, שמשה לביצוע הרצח.

רצח רועי ברינג
זירת הרצח בפתח תקווה, ארכיון | צילום: חדשות 2

הבוקר הסיר בית משפט השלום בראשון לציון את צו איסור הפרסום שהיה מוטל על הפרשה, ונחשפת שרשרת האירועים שהביאה לרציחתו של ברינג. היחידה המרכזית של מחוז המרכז ניהלה חקירה מורכבת וחקרה עשרות עדי ראייה.

מהחקירה עולה כי במהלך הערב, התפתחה קטטה בתוך האולם, שבמסגרתה סטר אחד האורחים לאורח אחר במהלך ויכוח שפרץ ביניהם. קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים. ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, הוא התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות".

לקח סכין מטבח - ודקר את ברינג למוות

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה, בן 20, החשוד המרכזי ברצח, הודה ושיחזר את המעשה. בן בסט שעובד בחברת YES כמתקין, אינו מוכר למשטרה. הוא הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי שבמהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של החשוד בן בסט, הוא הודה לבסוף במיוחס לו. טען כי במהלך הקטטה, חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע החשוד שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

בשלב זה החקירה נמשכת, וחומרי החקירה הועברו לעיון פרקליטות מחוז מרכז לצורך בחינתם וגיבוש כתב אישום נגד החשוד.

המשטרה פיענחה את האירוע כבר ביום הרצח, וביום שישי האחרון הובא בן בסט יחד עם עוד שלושה מחבריו, איציק ממן, אחיו קובי ממן וינון גל לדיון בהארכת מעצרם. בית המשפט שיחרר שתי צעירות נוספות שנחקרו. במשטרה מיהרו לברך את ימ"ר מרכז על פיצוח הפרשה ומציינים שזהו מקרה רצח נוסף שנגרם עקב שתייה מופרזת של אלכוהול.

 עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אולם האירועים דל וינו
אולם האירועים שניהל ברינג. ארכיון | צילום: חדשות 2

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע של רועי ברינג, בן 35. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי היא מספרת על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה"

עדי דהן, גיסו של ברינג, מספר כי הרצח שאירע פשוט בלתי נתפס עבורו. "תמיד שיש חתונות של זוגות צעירים, עד גיל 22, יש בדרך כלל מספר אנשים בעייתים", הוא מתוודה. הוא מספר כי לרוב יש מאבטחים באולם שמזהים חוגגים אלימים, משתלטים עליהם ומוציאים אותם ישר מחוץ לכותלי האולם.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה", מספר דהן, ומסביר כי היה משוכנע שגיסו עזב את המקום וחזר לאשתו וילדיו הקטנים. "הוא איש מדהים, הוא זן נדיר, תמיד הוא נחמד, תמיד הוא בסדר, תמיד הוא אוהב לעזור", מספר דהן על רועי שאיבד את חייו בזמן שניסה לעזור לאחרים.

עם היוודע האסון התכנסו בני משפחתו וחבריו של ברינג בביתו, וניסו לנחם את האלמנה שנשארה לבדה עם פעוט כבן שנתיים וחצי ותינוק כבן שבועיים. רק שבוע לפני הרצח, חגגו בני המשפחה את ברית המילה של הפעוט, שכעת יגדל ללא אב.

כתבות נוספות בנושא:

רועי ברינג נרצח שבוע לאחר שחגג לבנו ברית מילה

עדת הראיה לרצח בפתח תקווה משחזרת

בעל אולם אירועים בפתח תקווה נרצח במהלך קטטה