המלצה: להאשים את פואד בשוחד
מה עלה בגורל הכספת? ח"כ בן אליעזר | צילום: AP

יומיים לאחר שנחשפה פרשת ח"כ בנימין בן אליעזר, שהובילה לפרישתו מהמרוץ לנשיאות, מתגלים פרטים חדשים במסגרת חקירתו של מי שביקש עד אתמול להתמודד לתפקיד האזרח מספר 1. בין השאר, עולה הערכה כי בן אליעזר מסר פרטים לא נכונים בגרסה הראשונית שמסר לחוקרים בנוגע לקיומה של כספת מזומנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילה, הכחיש ח"כ בן אליעזר את קיומה של כספת המזומנים, אולם לאחר שיחה שקיים עם עורך דינו נבות תל צור, הוא אישר במהלך חקירתו באזהרה כי הוא מחזיק בכספת ובה סכום העומד על עשרות אלפי שקלים. החוקרים לעומת זאת, מעריכים כי הסכומים שהיו בכספת משמעותיים יותר.

הכספת טרם נפתחה, והחוקרים מעוניינים לעשות זאת בשיתוף עם ח"כ בן אליעזר לאחר הליך רפואי שהוא צפוי לעבור, ולא על פי צו בית המשפט.

מכחיש החשדות נגדו. בן-אליעזר
החקירה תלויה במצבו הבריאותי של בן אליעזר | צילום: AP

בנוסף לגילויים בנוגע לכספת, גורמים משפטיים בכירים מעריכים כי הסכם ההלוואה בין ח"כ בן אליעזר לאיש העסקים אברהם נניקשווילי הוא פיקטיבי. הסיבה לכך נובעת משום שבהסכם ההלוואה שנחתם בשנת 2011 אין סעיף המתייחס לריבית, אך יש בו סעיף הנוגע למועד הפירעון.

מהחקירה עולה כי מועד הפירעון שצוין בהסכם בין השניים, היה אמור להתרחש לאחר שבן אליעזר ימכור נכס בבעלותו. הנכס, נמכר למעשה כחצי שנה לאחר שנחתם הסכם ההלוואה. מאז, חלפו מספר שנים, אך הכסף לא הושב ולכן מתחזקת ההערכה שמדובר בהסכם הלוואה פיקטיבי.

החוקרים יבדקו - האם בן אליעזר קיבל שוחד?

בשלב זה, החוקרים מנסים לאשש או להפריך את החשד שח"כ בן אליעזר קיבל שוחד מאיש העסקים. אם יתברר שנניקשווילי קיבל תמורה מבן אליעזר הרי שאז מצבו בחקירה צפוי להחמיר.

כעת, קיים ספק רב אם חקירתו השנייה של פואד תתקיים עוד השבוע. במשטרה מתמקדים בגביית עדויות מבעלי תפקידים הקשורים בהעברות הכספים וההלוואות לבן אליעזר. החוקרים סבורים כי ההחלטה בעניינו של בן אליעזר תושפע ממצב בריאותו.

בינתיים, בלשכת היועץ המשפטי לממשלה נערך הערב דיון בנושא החקירה שמתנהלת נגד ח"כ בן אליעזר. במהלך הדיון, דיווח ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן על ממצאי החקירה עד כה. יצחקי פירט באזני המשתתפים את תכנית החקירה שגובשה לימים הקרובים. בנוסף, גורם בכיר במשטרה הודיע כי בניגוד לכל השמועות שנפוצו לאחרונה, איש באגף החקירות לא עוסק בכל נושא שקשור למתמודדת האחרת דליה איציק.