חלק מהאמל
השלל שנתפס | צילום: דוברות מחוז מרכז

המשטרה עצרה 39 חשודים במסגרת פשיטה של בלשי מחוז מרכז נגד סוחרי אמצעי לחימה וסמים. בלשי היחידה המרכזית בסיוע משמר הגבול פשטו לפנות בוקר (ד') על בתיהם של החשודים ותפסו סמים, נשק וכסף מזומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלילה פשטו 400 בלשים ושוטרים, בראשות ניצב משנה יגאל בן שלום, על בתיהם של החשודים בערים וביישובים במרכז הארץ, בצפונה ובמשולש. במשטרה טוענים כי החשודים הם ספקים מרכזיים של נשק שמועבר מישראל לשטחים.

"התמקדנו בלחימה בתופעה של אמצעי לחימה וסמים, בדגש על הערים רמלה לוד", סיפר לחדשות 2 Online ניצב משנה רועי ולדמן, ראש מפלג החקירות בימ"ר מרכז. "התמקדנו במיוחד בעבריינים שמשפיעים על התעשייה, לא דגי רקק, כאלה שממש מניעים את העסקאות. החשודים הם ספקים מרכזיים של נשק שמועבר לארץ מהשטחים".

"נתפסו מטענים עם כתובת" | צילום: דוברות מחוז מרכ"ז

חלק מכלי הנשק נגנבו מצה"ל

במשטרה זיהו שחלק מאמצעי הלחימה שנתפסו שימשו כבר באירועי ירי לעבר אנשים ובתים. "לחלק ממטעני החבלה שתפסנו הייתה כבר כתובת, ידענו היכן המטען מיועד להתפוצץ", הוסיף נצ"מ ולדמן.

"אנחנו יודעים שחלק מהנשקים נגנבים מצה"ל, אבל חלק ניכר הוא גם מאולתר, כדוגמת מטעני חבלה ורימונים שמרכיבים מחומרים מאולתרים", ציין הקצין. "נשקים כדוגמת קרל גוסטב הם נשקים ישנים שנפוצים בקרב גורמי הפשיעה בערים הללו".

מפקד המחוז, ניצב ברונו שטיין התייחס גם הוא למבצע המעצרים. "צמצום פשיעת הרחוב על ידי מעצרם של אותם עבריינים ישפיע על תחושת הביטחון של האזרח", אמר. "יחד עם זאת פעילות אכיפה זו נחושה ובלתי מתפשרת מאותת לציבור שומר החוק והן לעבריינים שמשטרת מחוז המרכז לא תרפה ולא תחדל לפעול למיגור התופעה כדרך שבשגרה".