יממה לפני שישראל ביתנו תחשוף את הקלפים ותגלה הבוקר לנשיא על מי היא ממליצה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה, המשטרה שמה מקלות בגלגלים של ההצלחה של היו"ר אביגדור ליברמן. במשטרה קראו אתמול ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לאפשר להם לזמן את ליברמן לחקירה בפרשת הלבנת ההון בה הוא חשוד.

בכירי אגף החקירות במשטרה נפגשו אתמול עם היועץ המשפטי לממשלה ופרסו בפניו ממצאים חדשים ממעצרם וחקירתם של מקורבי יו"ר ישראל ביתנו. המסר שעלה בפגישה הוא כי חקירת החשדות מבססת את החשד נגד ליברמן ונגד פרקליטו, עו"ד יואב מאני.

את הממצאים העבירו למזוז ראש אגף החקירות יואב סגלוביץ' ותת-ניצב שלומי איילון שהגיעו למשרד המשפטים. מהממצאים עולה תמונה קשה לכאורה בעיקר לחשד המרכזי שעולה נגד ליברמן באשר להלבנת עשרות מיליוני שקלים באמצעות חברות קש שהקים פרקליטו.

גורמים במערכת אכיפת החוק ביקשו ממזוז שיאפשר לזמן את ליברמן לחקירה באזהרה, חקירה שאמורה להתקיים בתוך כשבועיים.

בישראל ביתנו אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי אין בכוונתם להגיב לידיעה.

שבועיים לפני הבחירות נעצרו מקורבים לליברמן

תחילתה של הפרשה בשנת 2006, כאשר נחשפו מספר חברות מעבר לים אשר, כך על פי החשד, ליברמן היה מעורב בהעברות כספים אליהן, שלבסוף זרמו לחשבון בנק בקפריסין שעם הזמן התרוקן באורח מסתורי.

החקירה הנוכחית נגד ליברמן נמשכת כבר קרוב לשלוש שנים, דבר שהביא את ח"כ ליברמן להתרעם על הנזק הממושך שהפרשה גורמת לשמו.

בסוף ינואר היחידה הארצית לחקירות הונאה עיכבה לחקירה שבעה חשודים, ביניהם בתו של ליברמן ופרקליטו עו"ד מאני, הקשורים לפרשה הכוללת עבירות הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות.

המשטרה עצרה את החשודים לצורך חקירתם ובמקביל חיפשה בבתיהם והחרימה מסמכים הרלוונטיים לחקירה. חלק גדול מהמסמכים כבר נתפסו לפי שנה וחצי, אך אז לא יכלה המשטרה לעיין בהם עקב עתירות של החשודים לבתי המשפט.