חובש בכיר קובי וייס - הותקף עם צוותו (צילום: אורי קריספין - אשדוד.נט)
הפראמדיק שהותקף, קובי וייס | צילום: אורי קריספין - אשדוד.נט

לא תמיד משתלם להגיש עזרה לאדם פצוע: צוות של מד"א-אשדוד שהגיע בתחילת השבוע לסייע לאדם שנמצא מוטל על הכביש מצא את עצמו בסכנת חיים לאחר שהאיש החל לתקוף את הצוות הרפואי ולאחר מכן עזב את המקום וחטף עובר אורח יחד עם רכבו, כך מפרסם הבוקר אתר אשדודנט. בסופו של המעשה נעצר התוקף, שככל הנראה היה מבושם מאלכוהול ומסמים.

ביום ראשון השבוע, סמוך לשעה חצות, התקבל דיווח במוקד מד"א-אשדוד על אדם שנמצא מוטל על הכביש בסמוך לצומת ניר גלים. לאחר שחברי הצוות הרפואי הגיעו למקום, הם ראו את הפצוע כשהוא שוכב על הכביש ללא תזוזה ושתי מכוניות שנמצאות משני צידיו כדי למנוע את דריסתו בידי רכבים חולפים.

"ניסיתי לברר עם האנשים שהיו במקום אם הם יודעים מה קרה, אבל הם לא ידעו לענות", אמר קובי וייס, פראמדיק מד"א שהגיע למקום ומצא עצמו מותקף. במהלך ניסיונותיו של הצוות לתקשר עם הפצוע, להבין מה קרה לו ולהעלותו על האלונקה, הוא החל לקלל ולצעוק שמנסים לגנוב את איבריו. הצוות לא הצליח להשתלט על האדם והוא נעמד על רגליו והחל להכות את המתנדבים באגרופיו ולבעוט בהם.

וייס מיהר לשלוח אות מצוקה למוקד מד"א וציין כי הוא וצוותו מותקפים. בעוד שבמוקד מד"א העבירו את הדיווח למשטרה, יצאו אמבולנסים לעבר האזור כדי לסייע לצוות המותקף. בינתיים, ברח הפצוע ורץ אחוז אמוק לכביש. "ניסיתי עוד לעצור את התנועה כדי שלא ידרסו אותו, אך גם הנהגים במקום היו מאוימים והעדיפו להימלט מהמקום", סיפר וייס.

מהר מאוד הפצוע הפך לחוטף

אל האזור הגיע גם מ', אברך מחצור הגלילית שהגיע לביקור משפחתי באשדוד. נוכח המהומה בכביש היא עצר את רכבו וניסה להבין מה מתרחש במקום. התוקף ניצל את ההזדמנות וזינק לתוך רכבו של מ', אחז אותו וצעק עליו לנסוע מהמקום במהירות. מ' המפוחד, שייתכן שאף חשש לשלומו, ציית.

לדברי המשטרה, אחז התוקף את ידו של מ' בחוזקה והורה לו לנסוע למרכז העיר. "הם רוצים לגנוב לי כליה", אמר החשוד למ' בצעקות. ברגע של היסח דעת מצד הפצוע התוקף, שכבר הפך גם לתוקף, התקשר מ' לחברו, מתנדב במד"א, ונתן לו לשמוע את המתרחש ברכב.

"הצלחתי לשמוע את הצעקות שצוות האמבולנס ניסה לגנוב לו איברים וכן את מ' שאומר לחוטף שהוא מכאיב לו באחיזתו החזקה", סיפר מאוחר יותר מתנדב איחוד הצלה דרום שהיה עד שמיעה למתרחש ברכב. לאחר ששמע את הדברים, ניסה החבר להכין להיכן הרכב נוסע וכיוון את המשטרה למקום.

"הצוות מצאו אותו מסומם ושיכור"

בסופו של דבר, הגיע הרכב לרובע ז' בעיר ולפי עדי ראיה הצליח מ', שכבר נהג ברכב, לקפוץ החוצה ולהימלט. השוטרים שהיו במקום, וחשדו כי הוא חמוש, זינקו על התוקף עם אקדחים שלופים. "זה היה מאוד מפחיד", תיאר זאת אחד הנוכחים באירוע. "שישה שוטרים מנסים להשתלט על החוטף, תוך כדי שהם מרססים אותו בגז מדמיע. זאת הייתה דרמה גדולה".

"הצוות מצאו אותו מסומם ושיכור", אמר לחדשות 2 באינטרנט מקסים ניזרי, דובר מרחב לכיש במד"א. "ברגע שהתחילו לטפל בו הוא התעורר והצליח להשתחרר ולהכות את אנשי הצוות וממש להיות אלים. הוא נעצר לאחר המרדף אחריו ונמצא בימים אלה בחקירה". טרם הוגש כתב אישום נגד החשוד במעשים.