הג'יפ שהוצת בחולון
הג'יפ שהוצת בחולון | צילום:

"תגיע מהר לבית שלך, הג'יפ שלך נשרף כליל" - זו השיחה שקיבל אתמול מהמשטרה א', תושב חולון, נשוי ואב לשניים. הוא הגיע למקום ונדהם: הג'יפ, שרק רכש לפני מספר שבועות, נשרף כליל. ביטוח הוא עדיין לא עשה, ולכן הכסף - הלך לפח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר כשהגיע למקום היו במקום כוחות כיבוי אש ומשטרה, שניסו לברר איך הרכב עלה באש. בבדיקה שערך א' יחד עם אישתו עלה כי כמה שעות קודם לכן נצפו שני ילדים - בן 11 ובן 12 משחקים באש. השניים, על פי החשד, הם אלה שהציתו את הרכב מתוך "שעמום". על פי החשד, הם הציתו נייר עיתון ואז את צמיג הג'יפ - מה שגרם להתפשטות האש ושריפת הרכב כולו.

אחד השכנים, בן 12 בעצמו, ראה שניים מחבריו מתחת לבניין כשהם משחקים עם עיתון ומצית. "הוא אמר להם ללכת משם, אבל הם לא הסכימו והוא ביקש מאמא שלו לרדת למטה כי 'הם עושים משהו אסור", סיפר א' לחדשות 2 Online. לטענתו של א', האם לא הסכימה שהוא יירד, וזמן קצר לאחר מכן הג'יפ עלה באש.

"על הילדים להיענש, הרכב הלך" | צילום:

לטענת השכן, הילדים נתקפו בבהלה לאחר שהרכב נשרף וביקשו עזרה מעוברי אורח. לאחר מכן, לטענתו, הם התקשרו לשירותי הכיבוי והזעיקו אותם, במקביל לשכנה שהתקשרה למוקד הכיבוי.

"דיברתי עם אמא של אחד הילדים והיא אמרה שהבן שלה לא עשה שום דבר, למרות שהוא הודה", סיפר א' הזועם לאחר שהגיש תלונה במשטרה. "היא לא מוכנה להגיע איתי להסדר והלך לי כל הרכב. אני מתכוון לתבוע אותם, ומבקש שהמשטרה תעניש אותם". האם טוענת מנגד שהאב איים עליה, והיא הגישה על כך נגדו תלונה במשטרה.

ממחוז תל אביב במשטרה נמסר כי "זהות החשודים ידועה, אך מפאת גילם הצעיר הילדים זומנו אתמול לחקירה בנוכחות הוריהם ובנושא נפתחה חקירה. היום נחקר אחד הילדים, הודה ושוחרר מפאת גילו ואילו החשוד השני יגיע בהמשך היום להיחקר". במשטרה בודקים את הקשר של שני הילדים לחבורת ילדים אחרת שנתפסה לפני כעשרה ימים בחולון לאחר שעל פי החשד נהגה לזרוק אבנים על תחנות אוטובוס בעיר.