ניגנו ועישנו: בלשי מחלק הסמים של ימ"ר תל אביב ציפו למצוא בבית בקריית אונו כמה גרמים של מריחואנה, אבל למה שמצאו השוטרים מאחורי קיר במרתף ששימש כאולפן הקלטות - אף אחד לא ציפה.

צוות של ימ"ר תל אביב הגיע אתמול בשעות אחר הצהריים למרתף בבית מגורים ברחוב ברנר בקריית אונו, בעקבות מידע מודיעיני על כך שהמקום משמש לגידול מריחואנה. כשנכנסו הבלשים לבית, הם הבחינו בשני אנשים שעוסקים בגיזום עלי מריחואנה.

במהלך החיפוש שערכו הבלשים בבית, מאחורי קיר מבודד באולפן ההקלטות שבמרתף, נמצאה במפתיע משתלת ענק של מריחואנה מובחרת, המכונה "הידרו". החדר היה מלא בשתילים בכל שלב של הצמח - משתילים שזה עתה נזרעו ועד לצמחים המוכנים לייבוש - ולהפיכה לסם לעישון.

השוטרים סיפרו כי בחדר הנסתר נמצאו שתילים בוגרים, צעירים, צמחייה בייבוש, ציוד רב שכלל דשנים, מצעי גידול, ציוד אוורור, תאורה ועזרים נוספים להפעלת החממה. סך כל המריחואנה שנמצאה בבית - 6.357 ק"ג. במקום נתפס בנוסף גם כסף מזומן ומטבע זר.

חיפה: 15 אלף באנגים במפעל

באירוע אחר אמש, שוטרי יחידת הנוער של מרחב חוף פשטו על מפעל ששוכן באזור מפרץ חיפה, שם נמצאו והוחרמו 15 אלף באנגים, כלים לעישון סמים, בעיקר מסוג מריחואנה. מהמשטרה נמסר כי כלי העישון נועדו להפצה בחנויות שונות וב"דראגסטורים".

בפשיטה נעצר גם בעל המפעל, גבר בן 60, שאינו מוכר למשטרה. בחקירתו הודה בעל המקום כי המפעל ייצר באנגים במשך שנים ארוכות. בסיום החקירה הוא שוחרר לביתו.