זירת רצח. ארכיון (צילום: צחי אלון דוברות משטרת תל אביב)
זירת רצח. ארכיון | צילום: צחי אלון דוברות משטרת תל אביב

מקרי הרצח וההתאבדות בקריות התבררו כמסע קטל של איש אחד. על פי ממצאי החקירה שמנהלים הערב השוטרים - דב תגר מאבטח תושב חיפה בן 46 הגיע אחר הצהריים לדירתו ומצא שם את שלושת ההרוגים. מסיבה שעדיין לא ברורה למשטרה הוא שלף סכין ודקר את שלושתם למוות. מדובר בחברתו לחיים של הרוצח, בבנה מנישואים ראשונים בן 17 ובחברו הספר דב יוסף בן 52 שגופתו נמצאה במעלית הבניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר המקרה נמלט תגר מהדירה והלך לאסוף את אקדחו שמשמש אותו לעבודה בחיי היומיום. המשטרה דלקה בעקבותיו עד שלבסוף, בקריית אתא, הוא הסתגר ברכבו ושם קץ לחייו באמצעות אותו אקדח.

הדרמה החלה סמוך לשעה 16:30, אז דווח על מציאת גופתו של יוסף דב, ספר בן 52 תושב קריית ים בתוך מעלית בבנין מגורים בקריות. אחר כך התנהל המרדף אחר החשוד ברצח, שנגמר כאמור בהתאבדותו של המאבטח.

בעוד השוטרים מתרכזים בזירת ההתאבדות התקבל דיווח על מציאת שתי גופות נוספות, של אישה וגבר בשנות ה-30 לחייהם ללא רוח חיים בדירתו של הצעיר.

זירת הרצח בקריית ים, הערב (צילום: יוסי מזרחי, חדשות 2)
זירת הרצח בקריית ים, הערב | צילום: יוסי מזרחי, חדשות 2

"הגענו לזירה וזיהינו את החשוד ברצח כשהוא בתוך הרכב", סיפר מפקד משטרת זבולון, ניצב-משנה אילן סנדל, לחדשות 2. "כשהגענו על מנת לעצרו - הוא ירה בעצמו. מחקירה ראשונית עלה כי כלי הירי זהה לאקדח שבו בוצע הרצח שעתיים לפני כן", ציין, והוסיף כי "מצלמות האבטחה איששו את הקשר בין שני הגברים".

זירת האירוע, ברחוב חלוצי התעשיה בעיר, נסגרה באופן מיידי, ומבדיקה ראשונית עולה כי הוא נורה מספר פעמים בפלג גופו העליון ומת ככל הנראה כתוצאה מאיבוד דם. המשטרה גם מבצעת סריקות נרחבות במקום בחיפוש אחר מספר בני אדם שנראו בזירה, וכעת עדיין לא ידוע אם יש להם קשר לאירוע.