השוטר הבכיר ביותר שצפוי לעמוד לדין מתייחס הבוקר לראשונה בקצרה לכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות מין בשוטרות. "יש לי הרבה מה לומר", אמר ניצב ניסו שחם בצאתו מביתו, "אבל כדרכי, אני אומר את הדברים לראשונה במגרש המשפטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית כי שחם, מפקד מחוז ירושלים במשטרה לשעבר, התבשר מנציגי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בגין עבירות מין שביצע לכאורה בתשע שוטרות. כעת נראה כי מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה מכין עצמו כבר עתה למאבק הצפוי לו בזירה המשפטית.

הפרשה התפוצצה בחודש יולי האחרון, ומתחילת חקירת פרטיה ועד להחלטה שהתקבלה אמש נחקר מפקד מחוז ירושלים לשעבר שלוש פעמים. באחרונה שבהן הטיחו החוקרים בשחם שמות ועדויות של מתלוננות נוספות נגדו - שעל בסיס העדויות שמסרו, התגבשו סעיפי העבירות שביצע לכאורה.

מהממצאים שהניבה החקירה עלה החשד כי בעת שמילא שחם תפקידים פיקודיים בכירים, "עשה שימוש במעמדו כדי לפרוש חסות על שוטרות צעירות, רובן בעלות דרגות נמוכות ששובצו לתפקידים זוטרים והיו כפופות לו. בינו לבינן ניכר פער גיל משמעותי. הוא ניהל עמן קשרים מיניים, בהסכמתן, אך בניגוד לחובות ולכללים", הסבירו במשרד המשפטים.

נוסף על כך, הסבירו שם כי "על פי החשד, למרות קשריו המיניים עם השוטרות הזוטרות - בהווה או בעבר - לא נמנע ניצב שחם מלדון בעניינן בהזדמנויות שונות ולקבל החלטות בבקשות שהגישו - מי לאיוש תפקיד שבו חפצה, מי ליציאה ללימודים, מי לשינוי מקום השירות ועוד, כשהחלטותיו מנוגדות, לעיתים, לעמדת מפקדיהן הישירים של השוטרות - שאף הם היו כפופים לו.

פרקליטותיו של הניצב: "שחם לא ביצע עבירות פליליות"

עם זאת, הדגישו במח"ש כי "לא נמצאו ראיות מספיקות לכך שהסכמתן של השוטרות לקשר המיני הושגה עקב ניצול יחסי מרות, אך לנוכח הצטברות המעשים, מעמדו הרם של הקצין ומעורבותו המקצועית בענייניהן תוך ניגוד עניינים, התגבש חשד לביצוע עבירות פליליות של מרמה והפרת אמונים".

פרקליטותיו של שחם, עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניר-סבאג, מסרו אמש בתגובה על ההתפתחויות: "אנחנו סבורות כי ניצב שחם לא ביצע עבירות פליליות וננסה לשכנע בכך את מח"ש בשימוע. אנחנו מאמינות כי שבהליך זה ייבדקו הדברים לעומקם ותיבחן עצם השאלה האם להגיש כתב אישום בפרשה. במח"ש הודיעו כי טרם התגבשה עמדה סופית וציינו כי ההחלטה תיפול רק לאחר שיישמעו טיעוניו של הניצב".