שוב בביהמ
אלפרון, ארכיון | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בכפר סבא האריך היום (ד') את מעצרו של דרור אלפרון, בן למשפחת הפשע המוכרת, עד ליום שני. אלפרון חשוד במעורבות בתכנון וביצוע החיסול הכפול בפתח תקווה לפני כחמישה חודשים וחצי, בו נהרגו ערן פרטוש ואלי עורקבי ליד בית הספר "שמעוני" בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יום למחרת השחרור הצפוי, אמור אלפרון להתחתן, אולם עדיין לא ברור אם המשטרה תבקש הארכת מעצר נוספת עד אז. אלפרון נעצר היום לפנות בוקר יחד עם שני בני דודתו, אלי וראובן פרטוש, וגם מעצרם של השניים הוארך עד ליום שני. אמם של השניים, חיה אלפרון, נעצרה אף היא בתחילת השבוע.

בלשי ימ"ר מרכז פשטו על בתיהם ועצרו את השלושה. הם נלקחו לחקירה בליווי כוחות גדולים של משטרת מרכז. המשטרה בודקת חשד שלפיו הרקע לחיסול הוא סכסוך הוא כספי.

הרצח הכפול התרחש בחודש יוני האחרון. אלמונים רכובים על אופנוע ירו למוות מטווח קרוב באלי עורקבי, בן 35, וערן פרטוש, בן 42, שניהם תושבי פתח תקווה. אדם נוסף, פועל בניין שהיה במקום, נפצע באורח קשה מהירי. במשטרה העריכו אז כי החיסול התרחש במסגרת סכסוך בין ארגוני פשיעה.

"הימ"ר צריכה סולם כדי לרדת מהעץ הגבוה שהיא טיפסה עליו", אמר פרקליטו של דרור אלפרון עו"ד ניר דוד. "החיפוש הברוטלי בביתו והמעצר המתוזמן באופן מפתיע לחמישה ימים לפני החתונה שלו מעוררים תחושה קשה שצריכה להדאיג כל אזרח". 

פרקליטה של חיה אלפרון: "המשטרה משחקת אן דן דינו"

בתחילת השבוע נעצרה חיה אלפרון בגין מעורבות ברצח בפתח תקווה. אלפרון שוחררה ממעצר לאחר יום. המשטרה ממשיכה לבדוק את מעורבותה בהזמנת הרצח הכפול.

מהדיון עלה כי אחד הנרצחים, אלי עורקבי, הוא קרוב משפחתה של החשודה, ושלושה שבועות לפני הרצח היא בילתה עמו באתר "מיני ישראל". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה ב-12 יום, אך בית המשפט האריך את מעצרה ביממה אחת בלבד.

"המשטרה החליטה לשחק אן דן דינו", אמר עורך דינה של אלפרון, עו"ד משה יוחאי. "לעצור, לשחרר, לעצור ולשחרר דמויות בעלות שם משפחה מוכר שמאדירות את המשטרה. אין לה עבר פלילי ושום ידע או רקע בפשיעה. המעצר הזה הוא יותר ממגוחך. לכולם ברור שהמשטרה מנסה לתפוס כותרות על חשבון שמה של אלפרון".

פרקליטו של דרוד אלפרון, עו"ד ניר דוד, מסר בתגובה כי "הימ"ר צריכה סולם כדי לרדת מהעץ הגבוה שהיא טיפסה עליו. החיפוש הברוטלי בביתו והמעצר המתוזמן באופן מפתיע לחמישה ימים לפני החתונה שלו, מעוררים תחושה קשה שצריכה להדאיג כל אזרח".

השתתפו בכתיבת הידיעה: עזרי עמרם, גיא פלג וברהנו טגניה