דרור אלפרון (ארכיון) (צילום: חדש2)
שוחרר לביתו. דרור אלפרון | צילום: חדש2

שוחרר ממעצר: העבריין דרור אלפרון, שנעצר בסוף השבוע האחרון יחד עם חברו בחשד שניסו לשדוד מחלק עיתונים ברעננה, שוחרר היום (ד') למעצר בית בן יומיים בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפרון שוחרר לאחר מספר ימים בהם שהה במעצר עקב החשדות נגדו. אלא שבמשטרה מבהירים כי הוא לא נעצר עקב החשד לשוד ולתקיפה, אלא בחשד שהוא וחברו התכוונו להשתמש במכונית של מחלק העיתונים לביצוע פשע חמור הרבה יותר.

מתחילת מעצרו, הכחיש אלפרון את החשדות נגדו וטען שלא תקף או שדד אף נהג - וכי לא ניסה לבצע שוד. "מלכתחילה טענו שזו טעות בזיהוי, אבל נראה שהמשטרה עלתה על עץ גבוה - ונתקעה שם", הבהיר עו"ד ניר דוד, פרקליטו של אלפרון, "אנחנו דורשים שהמשטרה תעשה בדק בית".

צוות החקירה של משטרת כפר סבא ממשיך לחקור את התיק - שלמרות השחרור, כלל לא נחשב לתיק סגור מבחינתם. גורם בכיר במרחב שרון של המשטרה אמר לחדשות 2 Online: "אנחנו נחושים להילחם בכל פשע ופושע ולא נרפה מאף אחד כשהוא מבצע עבירה - ללא שום קשר לייחוס משפחתי".

"כשקוראים לך אלפרון, הרבה יותר קל לעצור אותך" 

כאמור, אלפרון וחברו נעצרו בסוף השבוע שעבר בחשד שתקפו מחלק עיתונים וניסו לשדוד את רכבו. בדיון בבית המשפט הכחיש אלפרון כל קשר לאירוע. "ברעננה מסתובבים עשרות אופנועים שעונים על התיאור", מסר אז עו"ד  דוד. "משום מה, מכל העשרות האלה, המשטרה התנפלה ישר על דרור. כנראה שכיום, כשאתה עונה לשם אלפרון, הרבה יותר קל לקשר אותך לעבירה פלילית ולעצור אותך".

"נעצר רק כי שמו אלפרון". עו"ד ניר דוד (צילום: חדשות 2)
"נעצר רק כי שמו אלפרון". עו"ד ניר דוד | צילום: חדשות 2

עם קבלת הדיווח על השוד בשבוע שעבר, מספר רב של שוטרים וניידות שהיו בפעילות יזומה למניעת התפרצויות לדירה וגניבות רכב בכפר סבא החלו להגיע למקום. השוטרים חסמו את הרחובות הסמוכים למקום האירוע, במטרה לאתר את שני החשודים.

במהלך החיפושים אחריהם הבחינו השוטרים בקטנוע שיוצא מחניית בניין ועליו שני חשודים. הם עצרו את השניים והעבירו אותם לחקירה בתחנת המשטרה. במהלך המעצר ערכו השוטרים בדיקת אלכוהול לאלפרון, שבה נמצא כי הוא בגילופין.

רק בשבוע שעבר ערכה משטרת פתח תקווה מבצע מקיף נגד ארגוני הפשיעה גדולים שפועלים בעיר ובאזור השרון. במהלך הפשיטה נעצרו עשרות חברי ארגוני פשע. בין היתר הבלשים מצאו אקדחים, משתיקי קול ומטעני חבלה מוכנים להפעלה.