חשד לרצח בעכו. ארכיון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
חשד לרצח | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

חשד לרצח מזעזע בשפלה: גבר ממושב באזור רמלה הגיע הלילה לתחנת המשטרה המקומית ודיווח כי דקר למוות את שני ילדיו. נסיבות האירוע נחקרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לחצות הוזעקו כוחות משטרה ומד"א של מרחב איילון ליישוב ישרש. אנשי הצוות הרפואי מצאו את השניים, ילד בן 12 וילדה בת 10, כאשר הם מוטלים על הקרקע מחוסרי הכרה, כפותים בידיהם וברגליהם ועיניהם מכוסות. על גבי גופם של הילדים ניכרו סימני אלימות קשים ומותם נקבע במקום. אמם של הילדים אינה נמצאת בארץ.

במשטרה החלו בחקירת נסיבות האירוע וטרם ברור המניע למעשה

החשוד בביצוע המעשה התגורר יחד עם אישתו לשעבר, אימם של הילדים, ביחידת דיור שבמושב עד שהתגרשו לפני כשנתיים. לאחר הפרידה, המשיך החשוד לגור במושב ואילו גרושתו עברה להתגורר בארה"ב שם גידלה את הילדים. לפי הסכם הגירושים הילדים היו אמורים להגיע לארץ פעמיים בשנה. לדברי המשטרה, הוגשו תלונות נגד הגבר בשנים 2005 ו-2009.

אחיותיו של החשוד אספו את הילדים משדה התעופה ובילו איתם במהלך היום. לאחר מכן, שהו הילדים עם אביהם ביחידת הדיור בה הוא חי, הצמודה לבית הוריו. בסביבות השעה 12 הגיע החשוד לתחנת המשטרה וסיפר כי רצח את ילדיו.

שכנה המכירה את המשפחה היטב סיפרה כי היא אינה מעכלת את הטרגדיה. "אני מכירה אותם ומדובר בילדים מדהימים שראיתי אותם גדלים", סיפרה האישה בהלם. " אימא שלי הייתה שם עד השעה עשר וחצי בלילה ולא שמה לב לשום דבר חריג". לדברי השכנה, אימה סיפרה כי הילדים אכלו ארוחת ערב ולאחר מכן היא נפרדה מהם לשלום. "לרגע אחד היא לא תיארה איך זה ייגמר".

"סמוך מאוד לשעה 00:00 קיבלנו קריאה על שני ילדים שנמצאו בבית כשהם מחוסרי הכרה", דיווח דובר מד"א זכי הלר לכתבים. "הפאראמדיקים שהגיעו למקום מצאו בתוך הדירה ילד וילדה מחוסרי הכרה ללא נשימה וללא דופק ועם סימני אלימות קשים ונאלצו לקבוע את מותם".

"אירוע קשה וטרגי"

"היום בחצות הגיע אדם למשטרת רמלה ודיווח שרצח את ילדיו", סיפר תת ניצב יהודה בן עטר מפקד מרחב שפלה של משטרת ישראל. "זה אירוע קשה וטרגי והחשוד כרגע נמצא בחקירת המשטרה".

"ההורים פרודים וכרגע אנחנו בודקים את נסיבות הרצח", הוסיף בן עטר. "אנחנו לא יודעים על תלונות שהיו נגד הגבר בשנתיים האחרונות אך לפני מספר שנים כן היו תלונות על אב המשפחה".