יש האומרים שטבעות נישואים הם האזיקים הכי קטנים בעולם, אבל בני זוג מדרום הארץ החליט לקחת את זה היום צעד אחד קדימה. הרב הוחלף על ידי השופט, מדרגות הרבנות על ידי מעליות בית המשפט והחופה, כמעט והוחלפה בתקרת הכלא.

באי בית המשפט המחוזי בתל אביב הופתעו לגלות הבוקר, מבין שלל הגלימות השחורות של עורכי הדין, צעירה אחת לבושה בשמלת חתונה לבנה הולכת יד ביד עם בעלה המיועד.

הזמנה לחתונה של יואב וקרן (גלעד שלמור) (צילום: גלעד שלמור)
ההזמנה לחתונה של קרן ויואב | צילום: גלעד שלמור

הזוג החגיגי היו לא פחות מאשר חשוד בסחר בסמים, יואב אמיר, ובת זוגו קרן, הצפויה להינשא לו כדת משה וישראל. אמיר שוהה במעצר בית לאחר שנעצר לפני כחודש, דווקא והיום, יום חתונתו, הוא הובא לבית המשפט לדיון במעצרו עד תום הליכים.

בתום הדיון החליט שופט בית המשפט המחוזי גלעד נויטל, בהסכמת שני הצדדים, לשחרר את הזוג ליום חתונתו. למרות זאת, לא מצא חן בעיניו הלבוש הססגוני של החתן והכלה. "זה מביך אותי", אמר. "הלבוש לא היה נחוץ". לאחר מכן פנה לכלה ואמר: "לא היית צריכה לבוא לבושה כך כדי להשפיע על החלטתי".

קרן, אשתו לעתיד של אמיר, אמרה לעיתונאים עוד קודם לדיון כי אין לה ספק שהחתונה תתקיים. מכיוון שכך, לבשה את שמלת החתונה מבעוד מועד כדי לא לבזבז זמן. הזוג המאושר יצא מבית המשפט מחוייך ומחזיק ידיים. "אני הולך לקנות נעליים", אמר יואב בעודו נעול בנעלי בית. "עם כל הבלגן לא הספקתי אפילו לקנות נעליים חתונה".