באנרגיות חיוביות - נגד עבריינים: משפחת אבו לטיף מוגדרת כמשפחת פשע, אחת המסוכנות ביותר בישראל. על פי המודיעין המשטרתי, המשפחה המתגוררת בכפר ראמה בצפון קשורה לייבוא סמים ולכמה מקרי רצח.

כבר חמש שנים שהמשטרה מתקשה לשים יד על משפחת אבו לטיף, אבל החודש זה סוף סוף הצליח, אחרי שהמשטרה גייסה לעזרתה נשק סודי - את האח הגדול. את האנרגיות הייחודיות של מתמודד התכנית ארז דה-דרזנר רובנו זוכרים, ועכשיו הוא ניתב אותן גם למשטרת ישראל.

בחודש שעבר תועדו בני משפחת אבו לטיף מתכננים, על פי האישום, רצח של עבריין מטבריה. תמונה יש, קול חסר, ובדיוק אז נזכרו בימ"ר גליל באח הגדול ובכישוריו של ארז דה-דרזנר בקריאת שפתיים. "בשבילי לעזור לזולת, זו התרגשות בשבילי", אמר ארז לחדשות 2 והוסיף: "זה אתגר בשבילי לעזור לקצינים, חוקרי משטרה".

ארז: הצלחתי לקרוא 'בוא נעשה את זה ביחד'

כוכב האח הגדול התייצב לעזרת החוקרים, הסרטון האילם הוצג בפניו, דה-דרזנר תרגם את דברי החשודים והיום הפרקליטות טוענת כי השיחה קשורה לתכנון פעילות פלילית. ארז מספר: "הצלחתי לקרוא משפטים כמו 'בוא נעשה את זה ביחד, את השיתוף פעולה".

עורכי הדין של הנאשמים, כמובן, סקפטיים. "אז באנרגיות טובות הוא הצליח לפענח שהנאשמים לא אמרו שום דבר שקשור לעבירות", אמר עו"ד באסל פלאח, המייצג את אחד הנאשמים.

אז בסיוע של האח הגדול, שלושה מבני משפחת אבו לטיף מואשמים כעת בקשירת קשר לביצוע פשע. היום הם שוחררו למעצר בית ובקרוב יחל המשפט. במשטרה מסבירים כי עדות של חירש מלידה כקורא שפתיים, נחשבת לאמינה ביותר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק