חקירת הרצח המזעזע של הילד אנאס סרסור, הילד מכפר קאסם שנמצא ללא רוח חיים בשישי האחרון, הובילה למעצר חשוד מרכזי בפרשה, שנעצר בשעות אחר הצהריים בחשד למעורבות ברצח והועבר לחקירה. החשוד, קרוב משפחה מדרגה ראשונה של הילד, יובא מחר לבית משפט השלום ברמלה לדיון בהארכת מעצרו.

החקירה שמתנהלת בימ"ר מרכז ונערכת בפיקודו של ניצב משנה יגאל בן שלום, נפתחה לאחר שהאב דיווח על היעדרות בנו ביום שישי האחרון. חוקרי המשטרה גבו עדויות מכל בני המשפחה, אולם בעדותו של אותו חשוד נמצאו סתירות שלא מתיישבות עם המידע שנאסף מיתר בני המשפחה. במשטרה מדגישים שלא מדובר בראיה ישירה, אך קרבתו של החשוד לילד מעלה תמיהה לגבי הסתירות שנמצאו בעדותו.

סרסור, שגופתו נמצאה בכרם זיתים סמוך למקום מגוריו, הובא למנוחות ביום שישי בצהריים ביישובו. על רוב פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, ואת נסיבות מותו מכסה צל כבד של מסתורין. על גופתו של סרסור, בן 10 במותו, בלטו סימנים שהעידו על אלימות קשה.  

המקום בו נמצאה גופתו של הילד
חוקרי המשטרה בזירת הרצח, בסופ"ש | צילום: אל-קריה נט

התדהמה שעוררה הפרשה בלטה היטב בלווית הילד, שרבים מבני משפחתו, שכניו ונכבדי עירו ליוו אותו בצהריים בדרכו האחרונה. פרמדיק שהגיע לזירה יחד עם כוחות ההצלה תיאר בכאב כי "על הגופה היו סימנים של אלימות קשה. הזדעזענו מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק