עו
עו"ד ארי שמאי. ארכיון | צילום: חדשות 2

עורך הדין ארי שמאי הוא אחד המעורבים ששמם נקשר בפרשיית המין שמסעירה בימים האחרונים את המדינה - כך התיר הבוקר לפרסום בית משפט השלום בתל אביב לבקשתו של שמאי. על שמות המעורבים הנוספים בפרשה הוצא צו איסור פרסום לבקשתם. שמאי חשוד בהדחת קטין בן 17 לשימוש בסמים, ולא בקיום מגע מיני עם הנער בן ה-13 - החשד נגד מעורבים אחרים בפרשה.

שמו של שמאי נקשר במהלך השבוע שעבר לפרשה בה נחשדו תשעה גברים בשנות ה-40 לחייהם בקיום מגע מיני עם ילד בן 13 שהכירו באתר אינטרנט של הקהילה הגאה. במהלך החקירה נעצר שמאי בחשד להדחת קטין לשימוש בסמים. זאת לאחר שנמצא בדירתו של אחד החשודים בפרשה בחברתו של נער בן 17 וביניהם כדורי "חגיגת" שנרכשו על פי החשד בפיצוציה. בעקבות הימצאותו של שמאי בדירה, ביקשה המשטרה לעשות חיפוש בדירתו, שם מצאה בתוך תיק שקית עם סם מסוג קוקאין.

לטענתו של שמאי, התיק עם הסמים לא היה שייך לו, אלא לחשוד אחר בפרשה - בעל מועדונים בתל אביב. במהלך הדיון להארכת מעצרו, טענה המשטרה כי הקטין בן ה-17 העיד על מגע מיני עם שמאי, "ספק בהסכמה". שמאי הכחיש כל קשר לעדות הנער, ואכן, חקירת המשטרה חיזקה את טענתו.

שמאי: תחשפו את שמי

חוק בתי המשפט קובע כי ניתן לאסור פרסום שמו של חשוד אם הדבר עלול לגרום לחשוד נזק חמור, ובית המשפט סבר כי יש להעדיף את מניעת הנזק על פני העניין הציבורי שבפרסום. עם מעצרם של החשודים ביקשו עורכי דינם לאסור את פרסום שמם, ובית המשפט נעתר לבקשה.

הבוקר הגיש סנגורו של שמאי, עו"ד אבי חימי, בקשה חריגה יחסית לבית המשפט לפרסם את שמו של שמאי, לאחר שלטענתו המשטרה לא הצליחה להוכיח כל קשר בינו לבין עבירות המין שצוינו בבקשת המעצר.

עו"ד אבי חימי, פרקליטו של שמאי, אמר היום לאחר פרסום שמו: "אני שמח שירדה עננה מראשו של מרשי. לגבי החשדות שהמשטרה מייחסת לו, אני בטוח שנצליח להוכיח ששמו שורבב לפרשה לא לו".

עורך הדין של יגאל עמיר

שמאי הוא עורך דין ידוע שייצג בעבר בתיקים מתוקשרים מאוד. בין לקוחותיו רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, הזמרת עדנה לב ו"האופנובנק". שמאי גם ידוע כאוהד מושבע של קבוצת הכדורגל "הפועל תל אביב", והוא נצפה במרבית משחקי הקבוצה. בחודש מרס 2008, בעת שהיה בדרכו לשידור תכנית הרדיו שלו, הוכה שמאי באכזריות ואושפז בבית החולים.

במרכז הפרשה עומד נער שהיה מעורב בקשרים מיניים עם תשעה גברים מאז שהיה בן 15. החשודים נעצרו במהלך השבוע שעבר, ובהם איש תקשורת בכיר, פיזיולוג ידוע ובעל מועדונים בתל אביב. שמם לא הותר לפרסום.

צפו בארי שמאי בדיון על סמים ב-"מהדורה מוגבלת"