כהן בבית החולים
כהן בבית החולים | צילום:

צדוק כהן, קשיש בן 88 מהרצליה, התלונן היום (ה') במשטרה לאחר, שלטענתו, הנהג של מנכ"לית בית הנשיא תקף אותו כי העיר לו שהרכב שלו חוסם את המדרכה. במשטרה פתחו בחקירה, וכהן אושפז בבית חולים מאיר בכפר סבא עם שברים בירך ובאגן. הנהג, שעל פי החשד תקף אותו, אמר בחקירתו שבסך הכל מדובר בהגנה עצמית והוא שוחרר והגיש תלונה נגד כהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נהג בית הנשיא טוען כי השכן הוא זה שהכה אותו בעוצמה בפרצופו, והוא נזקק להדוף אותו אחורנית וכתוצאה מכך הקשיש נפל ונפצע.

נכדתו של כהן גוללה את גרסתה לאירועים בעמוד הפייסבוק של נשיא המדינה שמעון פרס. "היום בבוקר, כשסבא יצא לקחת את העיתון מפתח ביתו, הוא נתקל בנהג של מנהלת הלשכה שלך והעיר לו שהרכב שלו חוסם את המדרכה ולא מאפשר לאימהות עם עגלות לעבור", כתבה.

לטענתה, הנהג לא אהב את ההערה והתוצאה הייתה אגרוף בפנים ודחיפה על הכביש, שהותירה את סבה עם שברים. "אבל אל תדאג לו כבוד הנשיא סבא שלי הוא לוחם אמיתי, פלמ"חניק גאה", הדגישה.

"מפריע לי שבסוף מישהו ייפגע כי יצטרך ללכת על הכביש ולא על המדרכה, וניסיתי להסביר את זה לנהג", סיפר כהן - שגם הבטיח לנכדו שלמרות האירוע הוא יגיע לחתונתו בעוד כחודש.

"הוא פלמ"חניק, בושה שזה קרה"

צדוק מתגורר מול ביתה של מנהלת הלשכה, באזור נוף ים שבהרצליה, ברחוב מאוד צר - ולדברי נכדיו, באופן קבוע הוא מעיר לנהג שמגיע לאסוף את מנהלת הלשכה כשהוא חונה חצי על הכביש חצי על המדרכה, מה שגורם להולכי הרגל לרדת לכביש כדי לעבור.

"זאת בושה שעובד מדינה עושה דבר כזה ומתנהג ככה", הוסיף נכדו אילן כהן בשיחה עם חדשות 2 Online. "מה שסבא שלי לא עשה זה לא מצדיק לעשות דבר כזה. הוא היה בפלמ"ח, תרם למדינה במשך שנים וככה מתייחסים אליו בסוף". בני משפחתו קוראים לפטר את הנהג מבית הנשיא, בעקבות האירוע.

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג ביותר, שבמסגרתו שני המעורבים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי בבית החולים, וכן הוגשו תלונות הדדיות במשטרה. מיד עם שחרורם מבית החולים תתבצע חקירה מקיפה של האירוע בתיאום מלא עם רשויות החוק".