האם התפקיד הבכיר שבו שימש ניצב ניסו שחם ישפיע על מהלך החקירה נגדו? התשובה שלילית לדברי המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו, שהתייחס היום לפרשה. "אני מנוע כמובן מלהתייחס לחקירה עצמה", אמר דנינו בשיחה עם כתבים, אך הוסיף "החשדות נגד שחם חמורים מאוד, ואני סומך על המחלקה לחקירות שוטרים ועל העומד בראשה, שהחקירה תבוצע במקצועיות וביסודיות כנדרש בנסיבות אלה תוך הקפדה על כבודם של המעורבים".

בעקיפין, דנינו התייחס כנראה לעובדה כי בתפקידה האחרון, שימשה ורדה שחם, אשתו של ניצב ניסו שחם, סגנית ראש אגף החקירות במשטרה. "משטרת לא תתפשר על הערכים העומדים בבסיסו של הארגון. דין אחד לשוטר ולניצב - הכול שווים בפני החוק" אמר דנינו.

ניצב מני יצחקי ודנינו, הבוקר | צילום: חדשות 2

בהמשך דבריו נתן המפכ"ל גיבוי לשוטרים והצהיר כי למרות הטלטלה, ימשיכו לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר. "היום, כבכל יום, אני עומד מאחורי השוטרים, הלוחמים, הקצינים והמתנדבים, של מחוז ירושלים ושל משטרת ישראל כולה, ומביע בהם אמון מלא. שוטרינו, שוטרי משטרת ישראל הם האנשים העומדים על משמרתו של העם", אמר דנינו. "בתקופה זו, תקופה ביטחונית רגישה, עמוסת אתגרים ומשימות -‏ אני מבטיח לכם ש משטרת ישראל תבצע נאמנה את כל משימותיה בירושלים, ובכל חלקי הארץ, ותבטיח ביטחון אישי לתושבי המדינה".

המפכ"ל: מביע אמון בקציני המחוז

עם חשיפת הפרשה אתמול, התייחס מפכ"ל המשטרה לחשדות, ובתום פגישה שערך עם צמרת הפיקוד הדגיש המפכ"ל: "יש חשיבות למצות את החקירה".

ניצב ניסו שחם
"דין ניצב כדין שוטר" | צילום: חדשות 2

בעוד צמרת המשטרה סוערת מהחקירה שנפתחה נגד מפקד מחוז ירושלים, החשוד בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית, נפגש אתמול מפכ"ל עם פיקוד משטרת מחוז ירושלים במטה המחוז. בסיום המפגש הדגיש דנינו: "אני מביע אמון מלא בשוטרי וקציני המחוז המבצעים עבודתם נאמנה".

במהלך השיחה שערך עם המפקדים, עמד המפכ"ל על החשיבות והצורך למצות את החקירה בעזרת המחלקה לחקירות שוטרים, בהקדם האפשרי. בנוסף, הנחה דנינו את המפקדים להמשיך בשגרת עבודתם, אל מול האתגרים המבצעיים המורכבים הצפויים בתקופה הקרובה.

פרטים חדשים מחקירת הפרשה בה נחשד מפקד מחוז ירושלים בשורת עבירות מין. לדברי אחת המתלוננות, במהלך פגישת עבודה שערכה עם ניצב ניסו שחם, הוא נעל את הדלת ואז ניסה לחבק ולנשק אותה. תלונה זו יש להדגיש, נחשבת אחת התלונות המינוריות נגד הקצין הבכיר.

לאחר שנודע לשחם על החקירה נגדו, הוא יצא לחופשה מאולצת מתפקידו. במקביל, במשטרה כבר נערכים לאפשרות שבתוך כמה שבועות יידרש מינוי חדש לתפקיד מפקד מחוז ירושלים. בינתיים ימלא את מקומו ניצב מני יצחקי, שמשמש כיום כמפקד יחידת להב 433.

כבר שלשום בערב נחקר מפקד מחוז ירושלים באזהרה בעקבות החשדות החמורים - עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה שביצע לכאורה בשוטרות שהיו תחת פיקודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק