אלי רייפמן רק נשלח לכלא, וכבר נחשפת הסתבכות חדשה שלו: דוח שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים חושף פרשת 'עוקץ' חדשה לכאורה של איש ההיי-טק שהסתבך בחובות.

על פי הדוח, שהוגש על ידי עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד של נכסי אלי רייפמן, "עקץ" איש העסקים בעשרות מיליוני שקלים את איש העסקים אסף ברזאני - אחיו של אמנון ברזילי, יבואן סובארו בישראל. רייפמן נטל מברזאני הלוואה במאי 2008 על סך 4.3 מיליון יורו, והציג לו בטחונות לכאורה מתוך חשבון בנק אותו פתח בשוויץ.

לטענת ארז, הציג רייפמן מסמך מהבנק השוויצרי HSBC לפיו עומדים לרשותו בבנק 17 מליון דולר, שמתוכם 4.3 מיליון יורו דולר מיועדים להחזרת ההלוואה שנטל מברזאני.

הבנק השוויצרי: לא מכירים את רייפמן

עורך הדין איתן ארז
עו"ד איתן ארז, כונס הנכסים של רייפמן | צילום: חדשות 2

אלא שארז טוען כי האישור מהבנק השוויצרי הוא בכלל מזויף. ארז פנה לסניף הבנק בשוויץ, ובתגובה לפנייתו הודיע לו הבנק באופן פורמלי כי "אין ולא היה מעולם חשבון בנק על שמו של אלי רייפמן, וכי הוא לא היו שום יחסים עמו".

הבנק הוסיף כי תדפיס הבנק שמסר לכאורה רייפמן לברזאני הוא מזויף, וניתן לראות זאת בקלות, שכן הפורמט בו נכתב לא תואם את הפורמט שלהם, והקוד לצורך ביצוע העברות בנקאיות שצוין במסמך אינו מספר שוויצרי.

"שמח על המקקים בתא"

בנק תחת חקירה
הבנק בשוויץ. "לא מכירים את רייפמן" | צילום: AP

לפני קצת יותר מחודש נשלח רייפמן ל-45 ימי מאסר בשל סירובו למכור מניות של חברת "אמבלייז" שבבעלותו כדי להחזיר את חובותיו - כרבע מיליארד שקלים - לנושים, בהם אנשי השוק האפור.

רייפמן נשלח ראשית לכלא מעשיהו ואחר כך הועבר לכלא הסמוך גבעון, שם אף הושם בבידוד ורזה 10 ק"ג. למרות זאת רייפמן שומר על ארשת מאופקת. "אין לי טענות", הוא סיפר, "אני שמח על כל חברה שיש לי - כולל המקקים בתא".

עורכי דינו של רייפמן, דורון אפיק ושלומי תורג'מן, מסרו בתגובה לידיעה: "נראה כי כאשר הבין עו"ד ארז כי הדיון בפיטוריו קרב והתנהלותו הבעייתית בלשון המעטה נחשפה, הזדרז והגיש דוח החוטא לאמת תוך ניסיון נוסף להשחיר את מר רייפמן, כאשר הדוח מסתיים בכך שהוא מתכוון כעת להגיש דוח הוצאות (שסרב למוסרו לידינו) ובקשה לשכר טרחה. הנושא מצוי כעת בחקירת המשטרה ובידי בית המשפט ועל כן נראה כי מן הראוי שלא להרחיב מעבר למה שכבר נאמר ונכתב ולא זכה לכל תגובה עניינית מצד ארז. צר לנו כי עו"ד ארז בחר בדרך זו, אולם משכך עשה ייאלץ להתמודד עם ההשלכות למעשיו".