החשוד ברצח יניב אנגלר, מאבטח הבנק שנורה למוות במהלך שוד בבאר-יעקב לפני כשבועיים, הוא גיא יעקב, תושב ראשון לציון בן 35 - כך הותר היום לפרסום. יעקב חשוד בביצוע סדרה של מעשי שוד בנקים וכן ברצח המאבטח במהלך אחד מהם. יעקב היה אחד המתמודדים בתכנית הריאליטי "מאסטר שף", אולם הודח מהתכנית לאחר שהתברר כי שיקר בנוגע לעברו הפלילי. 

יעקב נעצר אתמול על-ידי שוטרים שכיוונו לעברו אקדחים שלופים בדרמה של ממש שהתפתחה בקניון הזהב הראשון לציון, תקרית שפרטיה היו אסורים לפרסום עד כה. 

עורך דינו של יעקב, משה סוחמי, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי מרשו הודה כי הפר תנאי מעצר בית שבהם היה נתון וכן כי נסע על אופנוע גנוב, אך מכחיש מכל וכל הן את טענות המשטרה בדבר אחריותו לסדרת מעשי השוד, והן את החשד כי הוא שרצח את המאבטח.

"במשטרה טוענים שיש להם ראיות שקושרות את מרשי למעשים, אבל לדעתי מדובר כאן במעצר משולל כל בסיס. המשטרה מנסה להפריח לאוויר איזשהו בלון. צריך לזכור שלא כל מי שנוהג באופנוע גנוב הוא רוצח או שודד בנקים סדרתי ואלים", אמר עו"ד סוחמי.

הוא הוסיף והדגיש כי יעקב התעקש כי ביום הרצח כלל לא היה בזירה וכי לא ביקר בבאר-יעקב בשנים האחרונות. היום נערך דיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. השופט בתיק החליט להאריך זאת בחמישה ימים, בעוד שבמשטרה ביקשו להותירו עצור למשך 15 ימים.

"העובדה שהמשטרה לא קיבלה את כל הימים שרצתה אומרת משהו", אמר עו"ד סוחמי - וסיכם: "להערכתי, התיק הזה יסתיים בלי כלום ולא יבשיל לכדי כתב אישום - לא בפרשות השוד, ובטח שלא ברצח".

החשוד ברצח: מתמודד ב"מאסטר שף" שהודח בגלל עברו הפלילי

יעקב, החשוד ברצח מאבטח הבנק,  סולק משלבי האודישנים לתכנית מאסטר שף לאחר שמערכת התכנית חשפה כי שיקר בנוגע לעברו הפלילי. הוא אמנם עבר את השלב הראשוני, וגורם המעורב בתכנית סיפר כי מדובר היה במתמודד חזק, שהיה צפוי להתקדם בשלבי בשלבי האודישנים ואף להשתלב בנבחרת.

באודישן שנערך לו, סיפר יעקב על ילדותו הקשה ועל אהבתו לבישול. "אני גדלתי בראשון לציון", אמר לשופטים. "הייתי ילד מופרע כזה. גנבנו רכב כשהייתי בן 16. כשאבא שלי הגיע למשטרה, אחרי שעצרו אותנו, הוא קיבל התקף לב, התמוטט ומת. אחות של אבא שלי צעקה לי בהלוויה שאני רצחתי אותו".

"עד אז הייתי בחור צעיר, נראה טוב, כל דבר שהייתי נוגע בו היה טוב", הוסיף יעקב. "אבל מאז – איפה שהייתי דורך לא גדל עשב. כל דבר שניסיתי לא הלך לי. רק כשהייתי מכין אוכל – מי שהיה טועם היה מתלהב. בשבילי זאת הזדמנות של פעם בחיים".

עם זאת, מערכת הסינון של התכנית פעלה - במסגרת התחקיר שהפקת התכנית מקיימת עם כל אדם שלוקח חלק בשלבי האודישנים,  זיהתה המערכת כי מדובר בתצהיר שקרי ושלאיש עבר פלילי. האיש סולק מיידית ע"י ההפקה ולא המשיך לשלב הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק