חילץ רכבים בדרך לבירה. ארכיון
חילץ רכבים בדרך לבירה. ארכיון | צילום: אלירן חייט חדשות 2

מדוע עצרה המשטרה אדם שסייע בחילוץ מכוניות בסופה? בעל חברת גרירה נעצר היום (ב') לאחר שלפי החשד הגיש "חשבון מנופח" של מאות אלפי שקלים על עבודתו בצירים בדרך לירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשהשלג כיסה את אזור ירושלים לפני כחודשיים, הצירים נחסמו, ויותר מאלף בעלי מכוניות נתקעו בדרכם. המשטרה גייסה מחלצי מכוניות לעזרתם של הנהגים. בין המחלצים היה גם אותו בעל חברת גרירה שיצא למשימה בכביש 1 ובכביש 443.

כבר ביום הראשון לעבודתו פרצה מחלוקת בין המחלץ למשטרה. לטענת עורכי דינו, המשטרה דרשה לקבל בסוף כל יום עבודה סיכום מהגורר של מספר כלי הרכב שחילץ, אולם הוא לא עשה זאת, לדבריו - בשל עומס העבודה.

בשוך הסערה, וכשסיים לחלץ את המכוניות הרבות, ישב בעל חברת הגרירה לסכם את החשבון. היום הוא נעצר, יחד עם אחד מעובדיו, בחשד כי ניסה להונות ולעקוץ את המשטרה כשהגיש דרישת תשלום פיקטיבית - על סכום גבוה בהרבה מכפי שהיה זכאי לו.

מדוע נעצר הגורר? ארכיון
מדוע נעצר הגורר? ארכיון | צילום: משטרת ישראל

בעל חברת הגרירה לא הבין על מה המהומה, ולטענתו הסכום אליו הגיע בחישוב חמשת ימי העבודה, מגיע אל מחצית מהסכום שלו טוענת המשטרה - ולכן אין סיבה למעצרו.

בינתיים, בעל החברה נשאר במעצר, ומחר יובא בפני בית משפט השלום בירושלים. עובד החברה, שנעצר ביחד איתו, שוחרר לביתו.

המשטרה: "ניפח מספרי גרירות באלפים"

"מרשינו עבד על פי חוק במכרז שזכה בו לפני שלוש שנים", אמרו פרקליטיו של המנהל, עו"ד משה יוחאי ועו"ד שני דרעי. "הוא היה בכל מקום שהמשטרה דרשה ממנו בשעות לא שעות ובתנאים לא תנאים".

לטענת עורכי הדין, במקום לפתור את המחלוקת הכספית, ניצלה המשטרה את סמכותה ועצרה את בעל חברת הגרירה. "במקום להוות דוגמה אישית ולכבד את תנאי המכרז ולשלם לו את מה שביקש ולפתור את המחלוקת -היא עוצרת אותו", אמרו. "זו בושה וחרפה". 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "חוקרי מפלג ההונאה עצרו לחקירה אדם, שלו חוזה עם המשטרה לגרירת כלי רכב, בחשד כי במהלך ימי סופת השלג ניסה להונות לכאורה את המשטרה, באמצעות נתוני גרירה מנופחים של כלי רכב שנתקעו בכביש 1 ובכביש 443. מבדיקת המשטרה עולה כי החשוד ניפח את מספרי גרירות הרכב באלפים, וכי גרר בפועל כמות קטנה בהרבה".