יממה בלבד לאחר שנכנס לתפקידו החדש במשרד החוץ, חזר היום השר הטרי אביגדור ליברמן לחדר החקירות.

ליברמן הגיע הבוקר למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים ונחקר במשך שבע וחצי שעות. שר החוץ הטרי חשוד בשורה של עבירות חמורות הכוללות שוחד, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. במשטרה טוענים כי יש בידיהם כ-300 מסמכים המגבים את החשדות נגד ליברמן, שמכחיש בתוקף את הטענות נגדו.

מהמשטרה נמסר כי החקירה התבצעה לאחר תיאום שנערך עם ליברמן לפני מספר ימים. הם אף הוסיפו הי החקירה וצפויה להתחדש ככל הנראה בימים הקרובים. על פי הערכות כל הגורמים המעורבים בפרשה, תסתיים החקירה בהמלצה חד-משמעית של המשטרה להעמיד לדין את השר.

מלשכת השר ליברמן נמסר בתגובה כי "זו אותה חקירה שנמשכת 13 שנה, שהשר ליברמן אף הגיש בג"ץ כדי לזרזה". עוד הוסיפו בלשכה, כי השר שיתף פעולה עם חוקריו, ענה לשאלותיהם "ונהנה מהקפה".

המשטרה: העבירות מתקיימות עד היום

בדיון שנערך לפני שבועות אחדים בבג"ץ נחשף כי המשטרה לא חוקרת רק עבירות היסטוריות שביצע לכאורה ליברמן. "נשוא החקירה אמנם מתפרס על פני עשור שנים", אמר רפ"ק אסף וולפיש, נציג המשטרה בדיון, "אבל החקירה מתייחסת לא רק לעבירות משנת 2001, אלא לעבירות המתקיימות עד עצם היום הזה".

תחילתה של הפרשה בשנת 2006, כאשר נחשפו מספר חברות מעבר לים אשר, כך על פי החשד, ליברמן היה מעורב בהעברות כספים אליהן, כספים שלבסוף זרמו לחשבון בנק בקפריסין שעם הזמן התרוקן באורח מסתורי.

בסוף ינואר היחידה הארצית לחקירות הונאה עיכבה לחקירה שבעה חשודים, ביניהם בתו של ליברמן ופרקליטו עו"ד מאני.