דיוקנו של רוצח: אבי דר, החשוד ברצח ציפי נחמו אמש בירושלים, אפשר לומר בזהירות - לא נכנס לתבניות הצפויות של רוצח. אף אחד לא ציפה שסטודנט מצטיין יתדרדר עד לכדי חשד כבד של רצח אישה בת 49.

דר הובא בצהריים לדיון בעניינו בבית המשפט בירושלים, שם הוחלט כי יישאר במעצר 10 ימים נוספים. מתוכם, ישהה 6 ימים בבדיקה פסיכיאטרית.

למרות טענות המשטרה על כך שהכתובת "לא הייתה על הקיר", על פי דברי נצ"מ שלומי ידיד, מפקד מרחב מוריה בירושלים מאמש, מתברר שלפחות בטבעון חשבו אחרת. לפחות על פי יצחק גיגי בן ה-69 מטבעון, שהתלונן נגד דר ב-2006 על תקיפה בעזרת ברז ברזל ופגע בו בראשו.

הגבר שרצח את בעלת דירתו בירושלים (צילום: יוסי זילברמן)
דר, מובא היום להארכת מעצרו | צילום: יוסי זילברמן

מסלול חייו של דר אולי היה מגיע למקומות אחרים. למרות שאת שירותו הצבאי דר מעולם לא סיים, התחיל החשוד ברצח את דרכו האקדמית בתור סטודנט לתואר ראשון בטכניון, תואר שלא סיים אותו מעולם, לאחר מכן עבר לתל אביב.

"הוא פשוט משוכנע שכולם בעקבותיו"

"שם סיים בהצטיינות תואר ראשון ושני בכלכלה", מספרת סנגוריתו, עורכת הדין תמי אולמן. "בהמשך הוא אף עבד בהיי-טק והיה מאוד מוצלח בכך עד שמצבו הנפשי החל להתדרדר".

אולמן מפרטת, כי מרגע ההתדרדרות הדרך למטה היה פרוסה: "בימים אלה הוא סטודנט לתואר שני שלא עובד, הוא לא לוקח תרופות הקשורות למצבו". אולמן מציינת כי הפרנויה שלו כבר החלה להתפתח אז, " הוא פשוט משוכנע שכולם בעקבותיו והשכנים הם אנשי משטרה שכולם מחופשים כדי לתפוס אותו".

ציפורה נחמו ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
ציפי נחמו, נרצחה אמש | צילום: באדיבות המשפחה

מאגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית נמסר כי, "אכן ידוע לנו על הקשר של החשוד ברצח לאוניברסיטה, החשוד המרכזי הוא סטודנט לתואר שני לארכיאולוגיה באוניברסיטה, אם החשדות אכן יאומתו אנחנו מגנים את האירוע מכל וכל. אנחנו עוקבים אחרי האירועים ואנחנו נגיב בהתאם להתפתחויות".

באוניברסיטה מספרים על דר כי "אכן היה תלמיד בשלב של לימודי השלמה לתואר שני בארכיאולוגיה באוניברסיטה". בחוג אמרו עליו שהוא "תלמיד שקט ומנומס". לאוניברסיטה לא ידוע לנו על תקריות כלשהן בהן הוא היה מעורב.

עד ראייה לרצח: "הוא כיוון את הסכין גם אליי"

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק