בית המשפט התיר היום לפרסום את דבר מעצרם לפני כשבועיים של חמישה חשודים בתכנון כמה ניסיונות חיסול של שני עבריינים במרכז המשתייכים לארגון פשע יריב. הם חשודים בעבירה של קשירת קשר לביצוע רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מגדירים את החשודים שנעצרו כארגון פשע קטן, שפעל בתחומים רבים באזורי המרכז. לחלקם הרשעות בעבר בהחזקת אמצעי לחימה ובסחר בסמים. החשוד המרכזי שעומד בראש הארגון הוא משה בן משה, ויחד עמו נעצרו אחיו אייל בן משה ושלושה חשודים נוספים. חוקרי ימ"ר תל אביב מנהלים את החקירה בשבועות האחרונים, וממנה עולה כי מדובר במלחמה בין שתי כנופיות פשע - אחת מאזור יפו והשנייה מפתח תקווה.

"באופן ברור ומוחלט הכנופיה ביצעה הכנות על הכתובת והדרך של שני היעדים כדי לחסלם", אמר ראש מפלג תשאול בימ"ר תל אביב סגן ניצב נסים דאודי. "סברנו בימ"ר שיש לעצור אותם לאחר שניסו להוריד שני אופנוענים כי חשבו שהם הקורבנות שלהם".

מטעני חבלה, בקבוקי תבערה וחילופי ירי

היריבות הזאת הולידה במהלך החודשים האחרונים כמה מקרים של השלכת מטעני חבלה, חילופי ירי וזריקת בקבוקי תבערה. בעקבות הסלמה בסכסוך בלשי ימ"ר תל אביב החלו בפעילות סמויה במהלכה עלה החשד כי העצורים ניסו לחסל שני עבריינים יריבים.

בין השאר, הם ביצעו תצפיות ומעקבים, כשב-24 לינואר האחרון הם "זיהו לכאורה" את יריביהם תוך כדי נסיעה על שני אופנועים שונים ופתחו במרדף אחריהם בניסיון להתנגש בהם ואז להימלט. שני הנרדפים הצליחו להימלט והורידו את הקסדות על מנת שהחשודים יבינו כי טעו בזיהוי. למחרת, במהלך דיון הערכת מצב של הימ"ר, נוכח החשש שחברי הארגון יפגעו בטווח המיידי ביעדיהם, נעצרו חמשת החשודים.

"כפי שסברתי בתחילה, מדובר בתיק קטן יחסית שיסתיים בבימ"ש השלום. המשטרה החזיקה אותם במעצר למעלה משבוע ימים ללא כלום", אמר עו"ד יקי קהן שמייצג שלושה מהחשודים. "יש תחושה שהתבלבלו במשטרה ובפרקליטות והפכו את הסדר. לא החשוד צריך להוכיח את חפותו אלא להיפך, הם צריכים להוכיח מעל לכל ספק סביר שהם ביצעו את המיוחס להם ולא כך המקרה".