את הרצח הזה קשה לשכוח. זה קרה לפני 11 שנה במשרדי  ויצ"ו בתל אביב. ארז טבעוני, ימים אחרי שהתגרש מאשתו, הגיע למקום כדי לפגוש את ילדיו – עידן בן ה-4 ואביטל בת השנתיים, בפיקוח של עובדת סוציאלית.

הוא שיחק עם ילדיו כשעה, אחר כך ביקש מהעובדת הסוציאלית לצאת לרגע ולהשאיר אותם לבד, ואז הוציא מיכל בנזין, שפך על ילדיו והצית אותם. הוא נדון ל-2 מאסרי עולם.

בחודש שעבר פנתה אלינו צעירה שהכירה את טבעוני באמצעות צ'אט טלפוני, כשהיה כבר אסיר. "מכל האנשים שהיו שם, יש המון סוטים בצ'אט הזה, והמון חרדים, ומסתבר שגם אסירים", אומרת ב', בת זוגו לשעבר של טבעוני. "אבל ארז נשמע הכי טוב, הכי נחמד, הכי אינטליגנטי, והתחלנו לדבר".

"אז הוא סיפר שהוא אסיר, ואז אני התחלתי להתלבט, כי לא רציתי קשר עם אסיר", היא מספרת. "הוא לא בא ואמר 'רצחתי את הילדים שלי'. בהתחלה שאלתי אותו על מה הוא יושב, והוא לא רצה להגיד. הוא אמר שהוא לא מדבר על זה עם כל אחד, ורק כשהוא יכיר אותי יותר, ויידע שהוא יכול לבטוח בי – רק אז הוא יספר לי על מה הוא יושב".

"גם אז הוא לא סיפר הכל. הוא סיפר שהוא נפגש עם הילדים במרכז הקשר בחולון, ומשום מה – הוא לא יודע והוא לא זוכר למה – הוא שרף את כל החדר", ממשיכה לספר ב'. "כשהוא שמע שנכנסתי לגוגל לחפש עליו מידע – הוא התחיל להשתגע, הוא התחיל להשתולל ולצרוח, ואמר 'למה עשית את זה, הכל שקרים שם, זה סתם יגרום לך לעגמת נפש'. בהמשך, אחרי ששאלתי אותו שאלות, הוא אמר שהוא לא שרף את הילדים – אלא שרף את החדר".

"ארז גורם לך להתאהב בו"

בת זוגו לשעבר של ארז טבעוני
ב', זוגתו של טבעוני | צילום: חדשות 2

ב' התאהבה בארז, והיתה בת זוגו כמעט שנתיים. "ארז גורם לך להתאהב בו", היא מסבירה. "הוא כל הזמן מדבר על זה, כמה הוא מאוהב בך, וכמה קשה לו שהוא מאוהב בך, וכמה את עוזרת לו, וכמה הדבר שהוא הכי היה רוצה עכשיו זה להתחתן איתך ולהיות איתך. בסוף את מתחילה להרגיש את זה בלי שהתכוונת בכלל".

עכשיו היא טוענת כי טבעוני הוציא ממנה במרמה עשרות אלפי שקלים. "לאט לאט הוא התחיל לבקש עוד כספים", מתוודה בת הזוג. "עוד ביקורים ועוד כספים, פה אני חייב ופה אני חייב, אני דואג לשם הטוב שלי. אם הייתי אומרת לא – אז אוי ואבוי".

"בשלב מסוים נפל לי האסימון ואמרתי לו שהוא מנצל אותי לוקח ממני יותר מדי כסף", משחזרת ב'. "יש הימורים בכלא. הם משחקים. משחקים 'רמי קוביות'. כל הכספים שהתבקשתי להעביר לכל מיני אנשים, לכל מיני אסירים, הפקדות שעשיתי – הכל חובות של הימורים".

"את חושבת שאני אהסס להרוג גם אותך?"

ארז טבעוני אמר לנו היום שלצערו מערכת יחסים אינטימית גלשה למקומות נמוכים. כל טענותיה של ב', טוען טבעוני, הן שקריות. לשב"ס הגיע מידע מודיעיני בנושא, ולטענתם הם העבירו את החומר למשטרה, אך מכיוון ש-ב' לא הגישה תלונה – לא ניתן היה להתקדם בחקירה הזאת.

"לי יש טענות לשב"ס שלא שומרים עליו כמו שצריך. כשהוא לא מקבל מה שהוא רוצה, לפעמים הוא גם צועק ומקלל ומאיים", אומרת ב' בתגובה לדברים. "הוא אמר לי פעם בטלפון, חוץ מדברים כמו 'אני אשים אותך בכסא גלגלים' או 'את תהיי מתחת לאדמה', הוא אמר לי גם: 'מי את חושבת שאת? את היקר לי מכל אני הרגתי, אז את חושבת שאני אהסס להרוג גם אותך?'"