3.5 טון של "נייס גיא"
3.5 טון של "נייס גיא" | צילום:

תפיסת ענק של סמי פיצוציות בדרום הארץ: למעלה מ-3.5 טון של חומרים המשמשים להכנסת הסם הסינתטי "נייס גיא", ויותר מאלף שקיות של החומר האסור בשימוש, נתפסו במחסן המשמש כמעבדה בבאר שבע על ידי שוטרי המחוז הדרומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכמות האדירה של הסם הלא-חוקי, שהייתה עלולה לשמש להכנת למעלה מ-1,300,000 שקיות של סם הפיצוציות - נתפסה על ידי בלשי תחנת באר שבע ולוחמי משמר הגבול לפני כשבועיים, אז נחשף מקום המסתור. מבדיקות המעבדה האנליטית נמצא כי אכן מדובר בחומרים המשמשים להכנת הסם.

בהתבסס על עלות ממוצעת של כ-50 שקלים לשקית, הרווח המשוערך שאותו היו גורפים המפיצים לכיסם עומד על כ-70,000,000 שקלים. מהמשטרה נמסר כי זהותם של החשודים ידועה וכעת נעשות פעולות לאיתורם ומעצרם.

במשטרה אומרים כי סמי הפיצוציות הינם סמים מסוכנים מאוד היכולים להרוג. "הם מורכבים מחומרים מכימיקלים בהרכב משתנה ומכינים אותם בתנאי מעבדה ללא פיקוח", נמסר. "היצרנים ובעלי הפיצוציות רואים לנגד עיניהם את הרווח הכספי הגדול שאותו הם מרוויחים ממכירתו בשוק כל דורש ובעיקר לצעירים ולבני נוער".

"מכה אנושה לשוק הסמים"
"מכה אנושה לשוק הסמים" | צילום:

"ה'נייס גיא' וסמי הפיצוציות השונים הפכו להיות הסמים הפופולאריים והמבוקשים ביום היום בקרב בני הנוער והצעירים", אמר מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב יורם הלוי. "אנו פועלים בכל הדרכים כדי למנוע מאותם גורמים עבריינים, שתאוות הכסף לנגד עיניהם, לפגוע בשלומם ובריאותם של הילדים של כולנו. תפיסת כמות הסם העצומה והמעבדה לייצור הסמים היא פועל יוצא של ההיערכות של המחוז הדרומי לאירועי הקיץ השונים".

"תפיסת הסם העצומה", הוסיף ניצב הלוי, "שהייתה מיועדת על פי החשד למאות אלפי בני הנוער וצעירים ברחבי הארץ, היא מכה אנושה וכואבת לשוק הסמים במדינת ישראל. תפיסה זו מצטרפת למספר תפיסות גדולות של סמים מסוגים שונים של משטרת המחוז הדרומי, הפועלת במיקוד ונחישות לביעור נגע הסמים במדינה".

סמי הפיצוציות הינם סמים מסוכנים מאוד היכולים להרוג, הם מורכבים מחומרים כימיקלים בהרכב משתנה ומכינים אותם בתנאי מעבדה ללא פיקוח. היצרנים ובעלי הפיצוציות רואים לנגד עיניהם את הרווח הכספי הגדול אותו הם מרוויחים ממכירתו בשוק כל דורש ובעיקר לצעירים ולבני נוער.